שרה ובנימין נתניהו, רויטרס

"תעזור, אנחנו תלויים בהם": שרה נתניהו עומתה עם הקלטת ישועה

פרסום ראשון • החוקרים עמתו את רעיית רה"מ עם הקלטת מנכ"ל וואלה. נתניהו טענה בין השאר: "קשה לי עם אבדן כלבת המשפחה". רה"מ: "דיברתי עם אלוביץ' – על רקע אידאולוגי"

תיק 4000: במשך חמש שעות נחקרו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ורעייתו שרה אתמול (שישי). הוא במעון שבירושלים, והיא – במשרדי "להב 433" שבלוד. אמש נחשף כי החוקרים עמתו את ראש הממשלה ורעייתו עם ההקלטות שביצע מנכ"ל וואלה, אילן ישועה, וכן עם ריאיות נוספות שהיו בידיהם.

החוקרים הציגו לשרה נתניהו הודעת וואטסאפ ששלחה איריס אלוביץ', רעייתו של שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק שנחקר גם הוא היום, לישועה. "תעזור להם (לבני הזוג נתניהו)", נכתב בהודעה, "אנחנו תלויים בהם". בנוסף הם משמיעים לה הקלטה, בה נשמעת אלוביץ' מסבירה לישועה מדוע היא מבקשת סיקור אוהד לבני הזוג נתניהו. "חשוב שתעזרו לנו", אומרת אלוביץ' לישועה, "כי בני הזוג נתניהו, הם עוזרים לנו ויעזרו לנו".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

בדרך לאולימפיאדה: מתעמל הקרקע הישראלי שמתכוון להגיע לפסגה

עשרות אלפי אנשים השתתפו בחגיגות העדלאידע ברחבי הארץ

הפסיק לשחות בגלל מלחמת העולם - ושבר שיא בגיל 99

לנתניהו הציגו החוקרים גם כן הקלטות של ישועה עם אלוביץ', ובנוסף גם עימתו אותו עם המסרונים ששלחה רעייתו שרה לישועה. "אני לא מכחיש שדיברתי עם אלוביץ' כמה פעמים בעניין הסיקור בוואלה", אמר נתניהו לחוקרים בתגובה, "זה היה על רקע אידאולוגי. אמרתי לו שהאתר שלו זה לא עיתון 'הארץ', אבל מעולם לא דיברתי איתו על ההקלות לבזק, שתמורת סיקור כזה או אחר אתן לו הקלות.

שרה נתניהו, רעיית ראש הממשלה בנימין נתניהו
 

"קשה לי עם האבדן של קאיה". שרה נתניהו (רויטרס)

 

שרה נתניהו מצדה, נשאלה במקביל בחקירתה על הודעת הווטסאפ בינה לבין איריס אלוביץ', שדבר הימצאותן בידי המשטרה נחשף בחדשות עשר. "בעלי לא ידע על ההתכתבות שלי עם אלוביץ' בנוגע לוואלה", אמרה נתניהו לחוקרים, "ביקשתי ממנה, כחברה שלי, על רקע אידאולוגי. מעולם לא עסקתי בהטבות לבזק".

בנוסף סיפרה רעיית ראש הממשלה לחוקרים על מצב הרוח שבו היא נתונה לאחרונה. "הפתעתם אותי שאתם חוקרים אותי באזהרה", אמרה, "חשבתי שאני מגיעה לתת עדות בלבד. קשה לי עם האובדן של כלבת המשפחה קאיה". כזכור בחדשות עשר נחשף, כי נתניהו נחקרה באזהרה, ולא נתנה עדות, כפי שנטען בעבר. ישועה עצמו העיד כי בפגישות עם אלוביץ' וחפץ התבקש לא להכניס טלפונים מחשש להאזנות. לדבריו, ״הורו לי למחוק וואטסאפים״. בני הזוג נתניהו נחקרו בעניין תיק בזק בלבד ולא בתיק הצוללות, כפי שהיו שטענו טרם החקירה. 

נתניהו הגיב אחר הצהריים בחשבון הפייסבוק שלו לחקירתו היום.  "אני מרגיש בטוח, כי לא יהיה כלום", אמר בסרטון. בנוסף הודה ל"מיליוני אזרחי ישראל", כהגדרתו, שמביעים תמיכה בו ובמשפחתו. "אתם מחממים לנו את הלב", אמר.  בתום החקירה אמרו מקורביו, כי הוא ענה על כל השאלות שנשאל. בסביבתו הוסיפו, כי "הוא מרגיש טוב מאוד עם החקירה".