נתניהו אחרי חקירתו: אני מרגיש בטוח יותר מתמיד - לא יהיה כלום

אחרי שנחקר במקביל לרעייתו, פרסם ראש הממשלה סרטון בעמוד הפייסבוק שלו, בו הודה לתומכיו: "זה מחמם את הלב". החוקרים עימתו את השניים עם הקלטות שביצע מנכ"ל וואלה

תיק 4000: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב אתמול (שישי) בחשבון הפייסבוק שלו, לחקירתו במעונו שבירושלים בתיק בזק. "אני מרגיש בטוח, כי לא יהיה כלום", אמר בסרטון. בנוסף הודה ל"מיליוני אזרחי ישראל", כהגדרתו, שמביעים תמיכה בו ובמשפחתו. "אתם מחממים לנו את הלב", אמר.

במשך כחמש שעות נחקרו אתמול ראש הממשלה ורעייתו שרה, בתיק 4000, "תיק בזק". נתניהו נחקר במעון הרשמי ברחוב בלפור שבירושלים, בעוד רעייתו נחקרה ב"להב 433" בלוד, במקביל אליו. החקירה רק בתיק זה, ואילו על תיק הצוללות נתניהו לא נשאל כלל. בתום החקירה אמרו מקורביו, כי הוא ענה על כל השאלות שנשאל. בסביבתו הוסיפו, כי "הוא מרגיש טוב מאוד עם החקירה". בחדשות עשר פורסם הערב לראשונה, כי החוקרים עימתו את רה"מ ורעייתו עם הקלטות שביצע מנכ"ל וואלה, אילן ישועה. 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר: 

עשרות אלפי אנשים משתתפים בחגיגות העדלאידע ברחבי הארץ

שני הרוגים בתאונת דרכים בבית שמש, רכב שנמלט מהזירה התהפך

הפסיק לשחות בגלל מלחמת העולם - ושבר שיא בגיל 99

בחדשות עשר נחשף כי החוקרים אמרו לרעיית רה"מ בתחילת חקירתה, כי היא "חשודה שביחד עם בעלך היית שותפה למתן טובות הנאה לבזק תמורת סיקור אוהד בוואלה". מלבד בני הזוג, נחקרו היום גם יועץ התקשורת לשעבר, ניר חפץ, וכן בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', החשודים גם הם בתיק. במקביל נחקר היום לראשונה מי שהיה בעבר בכיר במשרד התקשורת, ומשמש כיועץ לזכיינית רשת. בתום החקירה הוא שוחרר לביתו. גם ראש הסגל בלשכת רה"מ לשעבר, דוד שרן, העיד היום. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה
 

"לא יהיה כלום". נתניהו ורעייתו שרה ( צילום: רויטרס)

 

כזכור על פי החשד, אלוביץ' העניק לזוג נתניהו סיקור חיובי באתר וואלה שבבעלותו, בתמורה להטבות לחברת בזק שהוא בעל השליטה בה, בשווי מאות מיליוני שקלים. אלוביץ' אמר בעבר באחת מחקירותיו שאולי ניסה לרצות את משפחת נתניהו או לפחות להימנע מלהרגיז אותם, אבל דברים אלו לא נעשו בהנחיית נתניהו. חלק גדול ממשימת החוקרים תהיה להוכיח זאת, מה שייסגור את מעגל השוחד לכאורה. כאשר ההקלטות בין ישועה לאלוביץ' מוכיחות לכאורה את הטיית הסיקור, אך לא מעידות על קשר לנתניהו.

ככל הנראה, המשטרה התעקשה להאריך את מעצרם של שאול אלוביץ' וניר חפץ עד ליום ראשון בשל חשש לשיבוש חקירה, אם ישוחררו לפני חקירת נתניהו. במשטרה חששו שהראיות שחשפו בפני אלוביץ' וחפץ יגיעו לאוזניו של רה"מ, כך שיוכל להתכונן. מאותה סיבה נחקרו בני הזוג נתניהו במקביל.

מנכ"ל משרד התקשורת בתקופה המדוברת, שלמה פילבר, חתם על הסדר עד מדינה וככל הנראה העיד על מעורבתו של נתניהו בהחלטות המשרד בנוגע לבזק. החשדות האלה נחקרו ברשות ניירות הערך, שהמליצה להגיש כתב אישום נגד פילבר, אלוביץ' ובכירים נוספים בגין הפרת אמונים ועבירות כלכליות. נתניהו כיהן באותה תקופה כשר התקשורת.

בחדשות עשר פורסם לראשונה כי ניר חפץ חשוד שניסה למחוק מסרונים המקשרים בין סיקור מיטיב לראש הממשלה בנימין נתניהו באתר וואלה, להטבות שניתנו לבזק. עוד נודע לחדשות עשר כי המשטרה חושדת שחפץ ואלוביץ' ניסו לתאם גרסאות עם התפוצצות הפרשה. השניים כאמור מוחזקים עדיין במעצר, ככל הנראה בשל חשש לשיבוש החקירה לפני גביית גירסת נתניהו.