"לפעמים אני שונא את העולם": מקדונלד'ס סילקה חסר בית מהמסעדה

בסרטון שהפך לוויראלי, נראה המבוגר אוכל במסעדה בקרוליינה הדרומית, ושוטרת מבקשת ממנו לעזוב, למרות שהארוחה שולמה. מקדונלד'ס: הוא קיבץ נדבות בחניון

סערה ברשת: עובד בסניף מקדונלד'ס בקרוליינה בדרומית גירש חסר בית מהמקום, למרות שהוזמן לארוחה על ידי עובר אורח. "נופפתי לו לשלום ושאלתי אם הוא רעב", סיפר יוסי גאלו, שקנה עבור חסר הבית את הארוחה, "מיד בכניסה אמרה לו הקופאית – 'אתה לא מקבל אוכל'".

גאלו העלה לדף הפייסבוק שלו את תיעוד האירוע, בתוספת המשפט "לפעמים אני שונא את העולם". בתיעוד, שצולם על ידי גאלו עצמו, נראית שוטרת, שהוזמנה למקום על ידי מנהל המסעדה, מבקשת ממנו לצאת מהמקום, כאשר ברקע אפשר לשמוע את גאלו קורא קריאות בוז נגד עובדי המקום.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

האם ליאו מסי יגיע לישראל בארבעה במאי?

מזג האוויר: מעונן חלקית ועלייה קלה בטמפרטורות

נתניהו ורעייתו נחקרים במקביל בתיק 4000

"אתם עלובים", נשמע גאלו בסרטון, "הוא אפילו לא ביקש ממני אוכל, אתם עלובים". במסעדה לא ראו את העניין בעין יפה, וביקשו גם מגאלו לעזוב. לאחר שסירב, דרשה השוטרת מהשניים ללכת מהמקום, כיוון שלטענתה זו הסגת גבול.

בעקבות הסרטון, הוצף דף הפייסבוק של אתר המסעדה בלמעלה מעשרת אלפים ביקורות שליליות, שהעניקו למקום את הציון הנמוך ביותר - כוכב אחד. במקדונלד'ס טוענים כי הם ביקשו מחסר הבית לעזוב לאחר שהחל לקבץ נדבות בחניית המסעדה, וכי הם מחויבים לספק ללקוחותיהם את חווית השירות הטובה ביותר.

שיטפון הצפיות והמסרים המחמיאים על המעשה הטוב של גאלו, הביא איתו גם תגובות נאצה מיזוגניות ואלימות מאוד נגד השוטרת שהוזעקה למקום. בעקבות התגובות הקיצוניות האלה, החליטו אמש הרשויות לשחרר סרטון שמראה זווית שונה של הסיפור, בוא נראה כי השוטרת מתייחסת לחסר הבית באדיבות.

המצלמה שהוצמדה למדיה של השוטרת תיעדה גם היא את המתרחש: הנהלת המסעדה הזעיקה את המשטרה בטענה שחסר הבית מתייצב בכל יום במגרש החנייה, מקבץ נדבות ומפריע ללקוחות. האיש לא גורש, אלא התבקש שלא לחזור לאחר שיסיים את ארוחתו. אבל גלו, כך נראה, שקלט רק חלק מהשיחה בין השוטרת לחסר הבית, גלש מיד לטונים גבוהים.