מפקד גולני הנוכחי שלומי בינדר, דובר צה"ל

"חטיבה שהיא משפחה": גולני חוגגת 70 שנה להקמתה

חטיבת החי"ר היחידה, שפועלת ברציפות מהקמת צה"ל והשתתפה בכל מלחמות ישראל, ציינה השבוע את המאורע. מפקדה הנוכחי אל"ם שלומי בינדר אמר: "משלבת את מגוון הצבעים בחברה"

חטיבת גולני ציינה במהלך השבוע 70 שנה להקמתה. גולני היא חטיבת חיל הרגלים הסדירה היחידה בצה"ל הפועלת ברציפות מהקמת צה"ל בפברואר 1948. כחטיבת חי״ר סדירה השתתפה "גולני" בכל מלחמות ישראל, ולקחה חלק בקרבות הקשים ביותר. מפקד הנוכחי של החטיבה, אל"ם שלומי בינדר אמר לרגל המאורע: "זו חטיבה שהיא משפחה, שהרעות, אחוות הלוחמים שבה ומגוון הצבעים בקשת החברתית הישראלית, הם עוצמה בלתי רגילה".

בינדר הוסיף כי עבורו "גולני זו מסירות, עמידה במשימה וניצחון בכל קרב. גולני שלי היא מקצוענות, הצבת דרישות גבוהות, יושרה וירידה לפרטים. היא מצוינות והפגנת אחריות אישית. היא מפקדים בגובה העיניים, רתימה מתוך שליחות ודאגה לפרט״.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

הבוקר: נתניהו ייחקר לראשונה בתיק 4000; רעייתו תיחקר במקביל

נמצאה ארוחת בוקר מעולה שמצדיקה את התקף הלב שיבוא בעקבותיה

איפה עובר הגבול? הדילמות המוסריות בעולמם של החוקרים הפרטיים

 מפקד גולני הנוכחי שלומי בינדר
 

מפקד גולני הנוכחי שלומי בינדר (דובר צה"ל)

 

חטיבת "גולני" כוללת ארבעה גדודים: "ברק", "גדעון", "הבוקעים הראשון" וגדוד סיור. צבע הכומתה החומה, המזוהה כל-כך עם החטיבה, נקבע ב-1976, ומסמל את הקשר ההדוק של לוחמי גולני לאדמה. סמל החטיבה הנמצא גם על תג היחידה הוא עץ זית, שורשי וחזק, אופיינו לנוף הגליל והעמקים, שהיה נוף של רוב החיילים והמפקדים. סמל של שלום ותקווה המעטר את סמלי צה״ל והמדינה.

רב-אלוף (מיל') גבי אשכנזי, מי שעד לפני שבע שנים שימש כרמטכ"ל, פיקד אף הוא על החטיבה בין השנים 1987-1988. אשכנזי אמר לרגל החגיגות כי "גולני היא קודם כל פנים של אלפי אנשים, חברים של אמת, שיצעדו אחד עם השני לכל מקום, בשירות ואחריו, משפחה חזקה של רוח, ערכים ונתינה. חלק מהם שילמו את מחיר הביטחון הקשה, וחלקם זכו לראות את ילדיהם גדלים והופכים לדור ההמשך של 'גולני'. את כולם אני לוקח איתי לכל מקום".

 הרמטכל לשעבר גבי אשכנזי פיקד אף הוא על החטיבה

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי פיקד אף הוא על החטיבה (דובר צה"ל)

 

תא"ל יניב עשור, שפיקד על החטיבה בין השנים 2012-2014, אמר השבוע כי "גולני היא פסיפס אנושי מרהיב. חטיבה המאמינה ברוחו של אדם, כל אדם! בגולני מתקיימת מחויבות בלתי מתפשרת לעמוד בכל משימה, היונקת מהזדהות עמוקה עם השורשים היהודיים ואמונה בעתיד הישראלי, באופן שבו כל חיל מרגיש שייכות ל-'גולני שלי".