אחרי חמש שעות: הסתיימו חקירות רה"מ נתניהו ורעייתו

רה"מ נחקר במעונו בחשד לקבלת שוחד בתמורה להטבות לאלוביץ'. חקירת אשתו בלהב 433 בנוגע להתכתבויות עם רעיית אלוביץ' הסתיימה גם היא. הבעלים של בזק נחקר גם הוא

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחקר היום (חמישי) במשך חמש שעות בתיק 4000, שבו הוא חשוד בקבלת שוחד מאיש העסקים שאול אלוביץ'. במקביל, רעייתו שרה נתניהו נחקרה גם היא בלהב 433 במשך כחמש שעות. הבעלים של בזק שאול אלוביץ' וניר חפץ נחקרים כעת גם הם. בתוך כך, זומן לחקירה באזהרה בכיר לשעבר במשרד התקשורת. 

על פי החשד, אלוביץ' העניק לזוג נתניהו סיקור חיובי באתר וואלה שבבעלותו, בתמורה להטבות לחברת בזק שהוא בעל השליטה בה, בשווי מאות מיליוני שקלים.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

שני הרוגים בתאונת דרכים בבית שמש, רכב שנמלט מהזירה התהפך

האם ליאו מסי יגיע לישראל בארבעה במאי?

מזג האוויר: מעונן חלקית ועלייה קלה בטמפרטורות

נתניהו נחקר במעונו שברחוב בלפור בירושלים. החקירה צפויה להימשך כארבע שעות ובמסגרתה הוא צפוי להעיד גם בפרשת הצוללות. נתניהו יעומת עם ראייה משמעותית שבידי החוקרים, הקושרת בינו ובין רעייתו, לשאול אלוביץ' ולאישתו, וכן ליועץ התקשורת המקורב לזוג נתניהו - ניר חפץ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה (רויטרס)

 

במקביל נחקרת באזהרה רעייתו, שרה נתניהו, במשרדי יחידת להב 433 שבלוד. בחדשות עשר פורסם כי שרה התכתבה עם איריס אלוביץ', רעייתו של שאול, בעניין הסיקור בוואלה וגם בנושא ההטבות לבזק. התכתבויות אלו הפכו את שרה לחשודה בפרשה, ולכן החוקרים לא הסתפקו במתן עדות בלבד.

במהלך חקירתו, יטיחו החוקרים בפני נתניהו, בין השאר, הקלטות של שיחות בין מנכ"ל אתר וואלה אילן ישועה, לבין בעלי האתר אלוביץ'. בין ההקלטות גם שיחה בין השניים בנוגע לאופי הסיקור בוואלה, שבה אומר אלוביץ': חייבים להתאמץ לנתניהו - הוא מתאמץ עבורנו. זאת בתקופת הבחירות לכנסת, שגם הייתה קריטית מבחינת בזק, על מנת לקבל אישורים רגולטוריים למיזוג עם חברת YES.

 אלוביצ'ים, הנדלר וחפץ
 

סטלה הנדלר, איריס אלוביץ', ניר חפץ, שאול אלוביץ' (חדשות עשר, יח"צ)

 

אלוביץ' אמר בעבר בחקירתו שאולי ניסה לרצות את משפחת נתניהו או לפחות להימנע מלהרגיז אותם, אבל דברים אלו לא נעשו בהנחיית נתניהו. חלק גדול ממשימת החוקרים תהיה להוכיח את הדבר הזה בדיוק, מה שייסגור את מעגל השוחד לכאורה. כאשר ההקלטות בין ישועה לאלוביץ' מוכיחות לכאורה את הטיית הסיקור, אך לא מעידות על קשר לנתניהו.

ככל הנראה, המשטרה התעקשה להאריך את מעצרם של שאול אלוביץ' וניר חפץ עד ליום ראשון בשל חשש לשיבוש חקירה, אם ישוחררו לפני חקירת נתניהו. במשטרה חששו שהראיות שחשפו בפני אלוביץ' וחפץ יגיעו לאוזניו של רה"מ, כך שיוכל להתכונן. מאותה סיבה גם נחקרים בני הזוג נתניהו במקביל.

בנימין נתניהו ושלמה פילבר
 

בנימין נתניהו ושלמה פילבר (רויטרס)

 

מנכ"ל משרד התקשורת בתקופה המדוברת, שלמה פילבר, חתם על הסדר עד מדינה וככל הנראה העיד על מעורבתו של נתניהו בהחלטות המשרד בנוגע לבזק. החשדות האלה נחקרו ברשות ניירות הערך, שהמליצה להגיש כתב אישום נגד פילבר, אלוביץ' ובכירים נוספים בגין הפרת אמונים ועבירות כלכליות. נתניהו כיהן באותה תקופה כשר התקשורת.

בחדשות עשר פורסם לראשונה כי ניר חפץ חשוד שניסה למחוק מסרונים המקשרים בין סיקור מיטיב לראש הממשלה בנימין נתניהו באתר וואלה, להטבות שניתנו לבזק. עוד נודע לחדשות עשר כי המשטרה חושדת שחפץ ואלוביץ' ניסו לתאם גרסאות עם התפוצצות הפרשה. השניים כאמור מוחזקים עדיין במעצר, ככל הנראה בשל חשש לשיבוש החקירה לפני גביית גירסת נתניהו.