העיתונאי רון בן ישי – חתן פרס ישראל בתקשורת לשנת תשע"ח

הפרשן הביטחוני הוותיק היה בין הראשונים שדיווחו על הטבח הקשה בסברה ושתילה במלחמת לבנון הראשונה. הוא קיבל צל"ש מהרמטכ"ל על טיפול בפצועים תחת אש אויב במלחמת יוה"כ

העיתונאי רון בן ישי, הפרשן הביטחוני הוותיק של ynet, הוא חתן פרס ישראל בתקשורת לשנת תשע"ח, כך הודיע הערב (חמישי) שר החינוך נפתלי בנט. השר שוחח עם בן ישי וברך אותו על הזכייה. חברי הוועדה שבחרו בבן ישי היו העיתונאי וחתן פרס ישראל יעקב אחימאיר (יו"ר), פרופ' רפי מן, איתן הבר וטלי גורן.

בנימוקי הוועדה נכתב: "פרס ישראל בתחום התקשורת  לשנת תשע"ח מוענק  לעיתונאי רון בן ישי על סיקור ביטחוני, צבאי ובינלאומי מעמיק ואמין, תוך גילוי אומץ לב, במשך עשרות שנים. בדיווחיו שיקף נאמנה את אירועי הקרבות, תוך שימת דגש גם על הצד המוסרי. במלחמת לבנון הראשונה היה בין הראשונים שדיווחו לצמרת המדינה על מימדי הטבח שביצעו הפלאנגות הנוצריות במחנות הפליטים סברה ושתילה. לאחר מלחמת יום הכיפורים הוענק לו צל"ש הרמטכ"ל על טיפול בפצועים תחת אש האויב".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

השגריר הבריטי על ביקור הנסיך: רגע גדול שיסמל הידידות בינינו

פעוט טבע בגיגית ביישוב בבקעת הירדן; מצבו אנוש

שני תושבי הדרום נעצרו בחשד לרצח אדם שגופתו נמצאה ביער

בן ישי בן ה-74 נולד בירושלים לפני קום המדינה. בינואר 1948 נהרג אביו במהלך מלחמת השחרור מירי צלף, כאשר הוביל מזון לבירה. הוא למד בפנימייה הצבאית שליד בית הספר הריאלי העברי בחיפה. בן ישי התגייס לצה"ל והתנדב לצנחנים שם עבר מסלול הכשרה כלוחם, קורס מ"כים וקורס קצינים. בהמשך הוא ביצע מספר תפקידי פיקוד בחטיבת גולני. בתפקידו האחרון היה מפקד פלוגה. במהלך שירות המילואים שירת כמפקד מחלקה בחטיבת הצנחנים "הנשר השחור" ולחם במלחמת ששת. בן ישי התקדם במילואים עד דרגת סגן אלוף וכיהן כראש מערך איסוף המודיעין בעוצבת האש.

 רון בן ישי
 

חתן פרס ישראל בתקשורת - רון בן ישי (חדשות עשר)

 

בשנת 1966 החל לעבוד ככתב כלכלי ב"קול ישראל". עם סיום מלחמת ששת הימים ובמהלך מלחמת ההתשה עבר לתפקד ככתב צבאי וכעורך תכניות האקטואליה של קול ישראל. בסוף 1969 עבר לעבוד ככתב צבאי של הטלוויזיה הישראלית, אך בעקבות פציעה, מונה בשנת 1970 למזכיר מערכת החדשות. שנתיים אחר כך, עבר לעבוד ככתב הטלוויזיה הישראלית באירופה. במלחמת יום הכיפורים חזר כדי לעבות את מערך הכתבים הצבאיים ונלווה ככתב צבאי לכוחות צה"ל בסיני. לאחר המלחמה ערך יחד עם נחמן שי משדר מיוחד על המלחמה.

בשנת 1978 מונה לשליח העיתון "ידיעות אחרונות" בוושינגטון ובשנת 1981 חזר לשמש ככתב צבאי של הטלוויזיה הישראלית, תפקיד שאותו מילא גם בזמן מלחמת לבנון הראשונה. בין השנים 1983–1985 כיהן כמפקד גלי צה"ל, ולאחר מכן מונה לפרשן לענייני ביטחון ולכתב למשימות מיוחדות של "ידיעות אחרונות", ובין השאר היה שליח העיתון בוושינגטון בשנים 1992–1993. במקביל שימש ככתב של השבועון "טיים" וככתב לאירועים ביטחוניים בינלאומיים של הערוץ הראשון, שבו גם ערך, יחד עם רם עברון, את תכנית הראיונות "זה הזמן". בשנת 1993 ערך תכנית תחקירים בשם "רשת חוקרת" בערוץ 2.

בשנת 1995 חזר להיות הפרשן לענייני ביטחון של "ידיעות אחרונות" ובמקביל כתב השבועון "טיים מגזין". במשך שנה אחת, מאמצע 1995 עד אמצע 1996 שימש כעורך האחרון של העיתון "דבר", ששמו שונה ל"דבר ראשון", בניסיון (שלא צלח) להצילו.