מיני-מי: הילד שיודע הכול על המפכ"ל התחפש אליו ופגש אותו. צפו

ליאור, תלמיד כיתה ה' מראש העין, שינן את ערך הויקיפדיה על רוני אלשיך, לבש את מדי השוטר מספר 1, ויצא להפתיע את המפקח הכללי • תיעוד המפגש – כשרוני פגש את אלשיך

המפכ"ל וכפילו: לא בכל יום פורים, אבל היום (חמישי) – כן. לרגל אירועי החג, הגיע מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך, לאירועי העדלאידע בחולון ופגש את כפילו – ליאור, תלמיד כיתה ה' מראש העין. השניים התחבקו, הצטלמו ושוחחו ממושכות.

כדי להוסיף על הדמיון בין השניים, החליט ליאור להתחפש למפקח הכללי. הוא לבש מדים, ענד את דרגות רב הנציב לכתפיו והדביק שפם מעל שפתיו. ליאור לא הסתפק בתחפושת ובדמיון המטלטל, הוא בחר לשנן בעל פה את ערך הויקפדיה על אלשיך.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

פעוט טבע בבריכת נוי ביישוב בבקעת הירדן; מצבו אנוש

שני תושבי הדרום נעצרו בחשד לרצח אדם שגופתו נמצאה ביער

הנסיך ויליאם יבקר הקיץ בישראל, בירדן וברשות הפלסטינית

המפכ"ל, רוני אלשיך
 

המפכ"ל, רוני אלשיך, וכפילו ליאור (ללא קרדיט)

 

"נולדת בירושלים, ההורים שלך אברהם ואהובה, שירתת בצנחנים" פתח ליאור במונולוג. "שברת את היד בגלל סלע, הצטרפת לשב"כ וחשפת את מקום המסתור בו הוחזק נחשון וקסמן" הוסיף הילד. בהמשך עבר אלשיך הקטן לספר למפכ"ל על השכלתו: "קפצת שתי כיתות מג' ל-ו'. למדת בישיבת בני עקיבא 'נתיב מאיר' ובמרכז הרב".

בשלב זה התערב הסמפכ"ל, ניצב זוהר דביר, והסית את הדיון למשהו יותר ענייני ורלוונטי לתפקידו החשוב של המפכ"ל. "מה אתה חושב על תוכנית האימון?" שאל הסמפכ"ל את הכפיל הצעיר. לקראת סוף פגישתם אמר המפכ"ל אלשיך על תחפושתו של ליאור: "חבל על הזמן איזה דיגום, אפילו הפאוץ'".