מטוס של חברת אל על בנמל התעופה בן גוריון, רויטרס

אל-על הגישה בקשה רשמית: מעוניינים לטוס מעל שמי סעודיה

חברת התעופה הישראלית מעוניינת לטוס מעל הממלכה כדי לקצר את זמן הטיסה להודו, והגישה בקשה רשמית לארגון חברות התעופה הבינ"ל כדי לקבל את האישור הדרוש

חברת התעופה אל-על הגישה בקשה רשמית לארגון חברות התעופה הבינ"ל בכדי לקבל אישור לטוס מעל שמי סעודיה בו ישראל-הודו.

מוקדם יותר היום (חמישי) דווח ב"רויטרס" כי מנכ"ל החברה פנה לחברת לובי בתחום התעופה ואף לרה"מ בנימין נתניהו כדי שיקדמו את הבקשה. 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

שני תושבי הדרום נעצרו בחשד לרצח אדם שגופתו נמצאה ביער

הנסיך ויליאם יבקר הקיץ בישראל, בירדן וברשות הפלסטינית

מסמכים בניו זילנד חשפו: בוצע ניסיון התנקשות באליזבת' ב-1981

הבקשה נובעת ככל הנראה מהרצון להתחרות בחברת התעופה "אייר אינדיה", שביקשה לקבל אישור לטוס מעל שמי סעודיה לפני חודש. במידה וחברות התעופה אכן יורשו לחצות את סעודיה בדרך ליעדן, הטיסות יתקצרו בשעתיים ויארכו כחמש שעות בלבד. אל על הייתה צריכה עד כה לבצע עיקוף משמעותי בכדי להגיע ליעדה.

"אייר אינדיה" ההודית ביטלה את קו ישראל-הודו לפני עשרים שנים, מפני שלא עמדה בהוצאות הכרוכות בעיקוף מסביב לסעודיה. 

מטוס "אייר אינדיה" ההודי
 

מטוס "אייר אינדיה" ההודי(רויטרס )

 

ההסכם אליו חותרת החברה ההודית הוא אחד מתוך תשעה הסכמים שנחתמו בין ישראל להודו, כחלק מביקור ראש הממשלה נתניהו בהודו לפני כחודש. בין המדינה האסיאתית לישראל נחתמו הסכמים בנושי סייבר, קידוח גז ונפט.

כשנפגשו רה"מ ומקבילו ההודי נרנדרה מודי בניו דלהי, אמר נתניהו כי "יש לי תקווה כי העידן החדש ביחסי ישראל והודו יביא תועלות לישראלים, להודים ולכל העולם".

מודי קיבל את נתניהו בברכת "ידידי היקר" בשפה העברית והוסיף "אנו מעריכים את המחווה של נתניהו ואנחנו נסתכל לעתיד עם תקווה. נתניהו הוא שותף המחויב לקחת את הקשר בין ישראל להודו לשיאים חדשים".

"לא ניתן לקחת כמובן מאליו את היותנו דמוקרטיות, אנו הוכחות חיות לחשיבות ערך החופש", המשיך ראש הממשלה, "חתמנו על הסכמים בתחום האנרגיה, הסייבר ואפילו הקולנוע. הודו מלאה במקוריות, במדענים, במתמטיקאים, וכשאנו מאחדים את היכולות שלנו, נשיג דברים מדהימים עבור העם שלנו. מודי ואני רוצים עוד עבור העם שלנו".