הנסיך ויליאם יבקר הקיץ בישראל, בירדן וברשות הפלסטינית

ביקור רשמי ראשון של בן משפחת המלוכה בישראל ביוזמת ממשלת בריטניה. מסתמן כי יגיע ללא הנסיכה קייט. הנסיך צ'ארלס ביקר בישראל פעמיים כדי להשתתף בהלוויות רבין ופרס

לבקשת ממשלת בריטניה הנסיך ויליאם יבקר הקיץ בישראל, בירדן וברשות הפלסטינית. בהודעה הרשמית שפורסמה היום (חמישי) נכתב כי הנסיך יבקר, בין היתר, ב"שטחים הפלסטינים הכבושים". מבית המלוכה הבריטי נמסר כי "הביקור התקבל בברכה בישראל, ירדן וברשות הפלסטינית"

מדובר בביקור רשמי ראשון של בן משפחת המלוכה הבריטית בישראל ביוזמת הממשל הבריטי. מסתמן כי ויליאם יגיע לישראל ללא הנסיכה קייט. הנסיך צ'ארלס ביקר בישראל פעמיים בעבר כדי להשתתף בהלוויות רבין ופרס באופן פרטי.
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב על הביקור הצפוי: "אנו מקבלים בברכה את ההודעה על הגעתו של הנסיך ויליאם לישראל. זהו ביקור היסטורי, ראשון מסוגו, והוא יתקבל כאן באהדה גדולה. הנחיתי את מנכ"ל משרד החוץ לרכז את ההיערכות לקראת הביקור כדי להבטיח את הצלחתו".

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

מסמכים בניו זילנד חשפו: בוצע ניסיון התנקשות אליזבת' ב-1981

תיעוד: יורה לעבר חנות על מנת להטיל אימה ולגבות חוב בסחיטה

לפיד ביקש ממשרד האוצר לבחון חוק שיטיב עם ארנון מילצ'ן

ויליאם הוא בנם של הנסיך צ'ארלס והנסיכה דיאנה,  נכדה של המלכה המכהנת אליזבת' השנייה והינו שני בסדר הירושה לכתר הבריטי לאחר אביו.

ויליאם נשא את קייט מידלטון לאישה ב-2011 ולשניים שני ילדים: ג'ורג' ושארלוט. הנסיך שירת בחיל האוויר המלכותי הבריטי כטייס מסוקים וסיים את שירותו בדרגת סגן.


 

 הנסיך ויליאם, דוכס קיימברידג'

הנסיך ויליאם, דוכס קיימברידג'(רויטרס )

 

הנסיך צ'ארלס, שהגיע להלווית הנשיא וראש הממשלה לשעבר, שמעון פרס ב-2016, ניצל את הביקור באזור לעלות לקבר סבתו, אליס פון באטנברג, בכנסיית מריה מגדלנה שבהר הזיתים בירושלים.

לאחרונה פרסם "הדיילי מייל" כי ב-1986 כתב הנסיך צ'ארלס כי הוא מקווה שיימצא נשיא אמריקני ש"יעמוד מול הלובי היהודי בארה"ב", שלדעתו מי שגרם למתיחות במזרח התיכון הוא "זרם היהודים הזרים מאירופה שהגיע לאזור" וכי הטרור באזור ייגמר רק שגורמים אלו יחדלו מלהוות גורם משפיע".