צה"ל ניטרל מטען שהונח בגבול רצועת עזה

המטען הונח בהפגנות יום השישי יחד עם זה שהתפוצץ ופצע 4 חיילים לפני כשבועיים. בתוך כך, צעירה תושבת בית לחם נעצרה בחשד שרצתה לפגוע בכוחות הביטחון במעבר רחל

כוחות צה"ל ניטרלו היום (חמישי) מטען שהונח על גדר המערכת בדרום רצועת עזה כדי לפגוע בכוחות המסיירים בגבול.

המטען הונח בהפגנות יום השישי יחד עם המטען שהופעל לפני שבועיים באירוע בו נפצעו ארבעה חיילים בחסות הפרות הסדר האלימות על הגדר.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בפרישתה, החזירה גלאון את העניין והחיות לקרב על ראשות מרצ

תיעוד: יורה לעבר חנות על מנת להטיל אימה ולגבות חוב בסחיטה

לפיד ביקש ממשרד האוצר לבחון חוק שיטיב עם ארנון מילצ'ן

בתוך כך, בת 18 תושבת בית לחם נעצרה במעבר רחל בחשד שאיימה לפגוע בכוחות הביטחון במקום. שוטרי יחידת המעברים השתלטו עליה ומצאו בתיקה סכין.

 בת 18 איימה לפגוע בשוטרים במעבר רחל, בתיקה נמצא סכין

בת 18 חשודה שאיימה לפגוע בשוטרים במעבר רחל, בתיקה נמצא סכין(דוברות המשטרה )

 

באירוע הקשה על גבול הרצועה לפני שבועיים נפצעו ארבעה חיילים, שניים מהם קשה, מפיצוץ מטען שהוסווה בדגל שהוצב במקום, כנראה על מנת למשוך את החיילים פנימה, בסמוך לחלקה הדרומי של גדר המערכת ברצועת עזה על כוח צה"ל משותף מחטיבת גולני והנדסה קרבית שעסק בפעילות שוטפת. מצב הפצועים הנוספים הוא בינוני. הפצועים פונו לבית החולים סורוקה והוכנסו לחדרי ניתוח.

החיילים הבחינו בחפץ חשוד על הגדר, ככל הנראה דגל שהוצב בהפרות סדר שנערכו אתמול, וכשניסו להסירו, התרחש הפיצוץ. צה"ל הגיב בירי טנקים לעבר עמדת תצפית וצפוי להגיב בהמשך פעם נוספת בצורה תקיפה. ההערכה היא שארגונים שמנסים לאתגר את חמאס בעזה יזמו את הפעולה.