זהבה גלאון בשבתרבות במודיעין, ללא קרדיט

זהבה גלאון פרשה מהמירוץ – תעזוב את החיים הפוליטיים

יו"ר מרצ הודיעה כי היא הסירה את מועמדותה לראשות המפלגה ולא תתמודד לקדנציה נוספת: "התרשמתי שמתפקדי מרצ מעוניינים בהנהגה חדשה". גם אילן גילאון הסיר מועמדותו

יושבת ראש מפלגת מרצ הודיעה היום (רביעי) כי היא הסירה את מועמדותה מהמירוץ לראשות המפלגה ולא תתמודד לקדנציה נוספת. כמו כן, גלאון תפרוש מהחיים הפוליטיים: "מסירה את מועמדותי, התרשמתי שמתפקדי מרצ מעוניינים בהנהגה חדשה".

עוד הוסיפה גלאון: "הצגתי מועמדות פעם נוספת בניסיון להביא למפץ פוליטי בשמאל שיחבר למרצ אנשים ממפלגת העבודה ומהרשימה המשותפת יחד, ואנשים מארגוני החברה האזרחית ומחוץ למערכת הפוליטית ששותפים להשקפת העולם של מרצ וביחד יכולים לייצר כוח שמאל גדול. אך משיחות שהיו לי עם מתפקדים בכל רחבי הארץ בשבועות האחרונים הבנתי שהם רוצים הנהגה חדשה".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

חשד: תושב קצרין צד חתולים ואכל אותם

שקד וחיות קיבלו המלצת הנציב: השופטת תעמוד לדין משמעתי

דיווח: תמונות לוויין חושפות בסיס איראני חדש בסוריה

במכתב לחברי מרצ כתבה גלאון כי היא "נשארת מגויסת למאבק למען ישראל טובה יותר, צודקת, הוגנת, שוויונית ודמוקרטית שתשים את האדם במרכז. אני גאה שהייתה לי זכות לייצג את בוחרי מרצ כראשת המפלגה בשש השנים האחרונות ואסירת תודה לעשרות אלפי מצביעי מרצ שנתנו בי את אמונם".

 זהבה גלאון
 

תפרוש מהחיים הפוליטיים. זהבה גלאון( דוברות הכנסת)

 

בנובמבר האחרון גלאון התפטרה מהכנסת במטרה לשכנע את ממסד המפלגה להעביר מידיו את בחירת היו״ר והרשימה לכנסת לציבור הרחב בפריימריז. בעקבות המהלך, המפלגה הגדילה את מספר המתפקדים ב-70% עם 31 אלף חברים. "פתיחת מרצ הייתה הצלחה אדירה ואני לא מתחרטת עליה לרגע. כל חיי הפוליטיים נלחמתי למען עקרונותיי וערכיי. הייתי עושה את הכל שוב גם בידיעת המחיר האישי מראש", כתבה גלאון.

זמן קצר לאחר הודעתה של גלאון, הודיע גם חבר הכנסת אילן גילאון כי הוא מסיר את מועמדותו לראשות מרצ. "עברתי אירוע רפואי שמגביל את היכולת שלי להמשיך בקמפיין כפי שהייתי רוצה. אמשיך לשרת את הציבור כיושב ראש סיעת מרצ בכנסת - ולקדם את הערכים שבעבורם שלחתם אותי לכנסת", כתב גילאון.

עוד הוא הוסיף: "אני רוצה להודות לאלפי האנשים שתמכו, התפקדו, התנדבו, סייעו ותרמו. כל התרומות שקיבלתי - יוחזרו לתורמים. אני רוצה להודות גם לצוות הרפואי בבית החולים 'שערי צדק' על הטיפול המסור. המשימה שלנו, של יצירת שמאל אחר וישראל אחרת, לא השתנתה. בימים הקרובים נתכנס האדומים, הקבוצה הפוליטית הגדולה והמשמעותית ביותר בציונות הסוציאליסטית, ונקבל את ההחלטות לגבי המשך דרכנו המשותפת".

 חבר הכנסת אילן גילאון בראיון ב"המטה המרכזי"
 

חבר הכנסת אילן גילאון בראיון ב"המטה המרכזי"( חדשות עשר)

 

ח"כ תמר זנדברג הגיבה לפרישתה של גלאון ואמרה כמדובר ב"מנהיגה אמיצה ופורצת דרך, שנמצאת בשורה אחת עם שולמית אלוני ויוסי שריד. כל דרכה הציבורית התאפיינה במחוייבות ערכית עמוקה לשמאל הישראלי. היא הובילה את מרצ והשמאל הישראלי להישגים משמעותיים בתקופה של טלטלות לא פשוטות. גלאון הוכיחה אומץ ואחריות כשהובילה את פתיחת השורות במרצ. זהו סיום של פרק אחד בקריירה המפוארת של גלאון, ואני משוכנעת שהיא תמשיך להיות חלק בהנהגת מרצ בפרק החדש שלה".

ח"כ עיסאווי פריג' התייחס גם הוא לפרישתה של גלאון: "זהבה היתה ותישאר מנהיגה פורצת דרך. פוליטיקאית רודפת צדק, גם במחיר של פגיעה  בפופולריות רגעית. זהבה הגיעה לפוליטיקה כדי לשנות מציאות ולא הפסיקה להיאבק למען יצירת מציאות טובה יותר. מדינית, חברתית ומעל לכל מציאות אנושית, בה היחס לאנשים לא תלוי במוצאם, מגדרם או תעודת הזהות שלהם, אלא בהיותם בני אדם. זהבה גם הצליחה לשנות את מרצ, לפתוח אותה, להפוך אותה למפלגה גדולה עם למעלה מ-30 אלף חברים. שינוי שהיא יזמה ונאבקה ליישומו ושכולנו חייבים לה תודה על כך".

ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) התייחס להסרת מועמדותו של אילן גילאון מהמירוץ לראשות המפלגה ואמר כי הוא "לוחם אמיתי ואיש עם נשמה ענקית, יש לו עוד המון מה לעשות בכנסת. מאחל לו בריאות טובה וחזרה מהירה לעשייה המדהימה שלו".