אילוסטרציה, רויטרס

"אשתדל לא להכאיב": תושב קרית עקרון מואשם ברצח אמו

מכתב האישום עולה כי בינואר האחרון ניגש הנאשם לאמו בזמן שהיו לבד בבית, רצח אותה באמצעות סכין ועישן סיגריה. תושב נתניה מואשם ברצח אמו בגלל קשיים כלכליים

תושב נתניה ותושב קרית עקרון הואשמו היום (רביעי) ברצח האמהות שלהם.

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (רביעי) כתב אישום נגד תושב קרית עקרון, בן 23, בגין רצח אמו ועבירות נוספות. מכתב האישום עולה כי בסוף ינואר החליט הנאשם, שהתגורר אז עם הוריו, לרצוח את אמו ולכן לקח סכין יפנית ממחסן הבית וחיכה לרגע המתאים.

בתחילת פברואר שהו הנאשם ואמו לבדם בבית, אז נטל את הסכין וניגש לכיוונה של האם, שהייתה אז במטבח. בשלב מסויים, לאחר ששוחח איתה וסגר את הדלת, ניגש אל האם מאחור ואחז אותה, כשידו השמאלית חוסמת את פיה ואפה. האם נאבקה בנאשם ונחתכה בפניה. בהמשך הפיל הנאשם את האם לרצפה, מנע ממנה לזוז ואמר לה "אני אשתדל לעשות את זה כמה שפחות כואב" ו"אתן לך הזדמנות לווידוי ולומר שמע ישראל". 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

שקד וחיות קיבלו המלצת הנציב: השופטת תעמוד לדין משמעתי

דיווח: תמונות לוויין חושפות בסיס איראני חדש בסוריה

חשד: הציתה את ביתה, תכננה להרעיל את שני ילדיה ולהתאבד

בשלב מסוים הצליחה האם לשחרר את יד ימין שלה, תפסה את להב הסכין בידה ושברה אותו. בתגובה חנק אותה הנאשם בשתי ידיו ולקח ממגירת הסכו"ם סכין נוספת ורצח אותה. לאחר מכן שטף את ידו, החליף בגדים, חבש את ידו ועישן סיגריה. בנוסף, צילם תמונות של הגופה בטלפון הנייד שלו וכיבה אותו על מנת שלא יאתרו אותו. לאחר מכן נסע לחוף הקשתות, אכל והשתמש בטלפון של עוברת אורח על מנת להסגיר את עצמו.  

אחר כך, כיבה הנאשם את מכשיר הטלפון הנייד שלו והשאירו בבית על מנת שלא יאתרו אותו ויצא מהבית. הנאשם משך כסף בקופת סופר הסמוך לבית ונסע במונית לחוף הקשתות באשדוד. לאחר ששהה הנאשם בחוף הים ואכל במסעדה, התקשר למשטרה באמצעות מכשיר טלפון נייד של עוברת אורח, והסגיר את עצמו.

אזיקים (אילוסטרציה)
 

מואשם כי רצח את אמו לאחר ויכוח. עצור באזיקים. אילוסטרציה (רויטרס )

 

הנאשם נותר בדירה במחיצת המנוחה במשך כיממה, עד שלבסוף רץ לדירת שכנתו כשמחבת בידו, התדפק על דלתה, נכנס למרפסת ואיים להתאבד עד שנעצר על ידי שוטרים שהוזעקו למקום. בהמשך היום התגלתה גופת המנוחה על ידי שכניה.

בבקשה להארכת מעצרו נכתב כי הנאשם התנהל בצורה מפלילה לאחר המקרה, כאשר בין השאר פנה לחלפן בבקשה שיתלווה איתו לדירה וימיר עבורו כספים. לאחר מכן שילם בנוכחותו לבעלת הדירה את השכר הדירה שמגיע לה ואמר כי "אמא הלכה, מחר אני בבית חולים". הנאשם אף השליך סכומי כסף נכבדים לשלולית מים בעת שהגיעו השוטרים לעצרו ושמר בחלק מהחקירות על זכות השתיקה.

עוד נכתב בבקשה מעצר כי סיפק גרסה פתלתלה במשטרה. בתוך כך, הודה בעדותו הראשונה כי הפיל את המנוחה ארצה וסתם את פיה באמצעות ידו.