אישה צעירה באזיקים, רויטרס

"אלימות ללא סיבה": מטפלת מואשמת בהתעללות בגבר עם תסמונת דאון

אזרחית נפאל מואשמת באלימות כלפי בן 53 מבת ים. באחד המקרים הכתה הנאשמת את המטופל בזמן ששכב במיטתו. "מסוכנות הנאשמת נלמדת מכך שלא חסה על חסר ישע"

פרקליטות מחוז ת"א הגישה היום (רביעי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד סאמה ראוט, אזרחית נפאל בת 49, בגין התעללות במטופל עם תסמונת דאון.

מכתב האישום עולה כי החל מ-2014, הועסקה ראוט כמטפלת של בן 53, בעל תסמונות דאון שאינו יכול לתקשר עם סביבתו וצריך עזרה בביצוע פעולות יום יומיות. במסגרת העבודה, המטפלת התגוררה בביתו של המטופל בבת ים.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

שקד וחיות קיבלו המלצת הנציב: השופטת תעמוד לדין משמעתי

מזג האוויר: מעונן חלקית ועלייה קלה בטמפרטורות

נאסר על מרכולים בכיכר המדינה למכור אלכוהול בזמן מסיבת הפורים

במספר רב של מקרים, כך לפי כתב האישום, התעללה הנאשמת במטופל על ידי משיכה בשערות ראשו. בנוסף, היא אף הכתה אותו במקומות שונים בגופו. באחד המקרים, שארע ב-10 בפברואר, הכתה הנאשמת את ידיו של הנאשם בסלון הבית ואחזה את ידיו באגרסיביות.

 ניידת משטרה
 

נעצרה ומואשמת בהתעללות. ניידת משטרה - ארכיון ( בוצ'צ'ו)

 

עוד עולה כי באותו היום הכתה הנאשמת את המטופל בידו ודחפה אותו בזמן שעמד סמוך למיטתו. בהמשך אף סטרה למטופל, הכתה את רגלו ומשכה בשערות ראשו. במקרה אחר, המתואר בכתב האישום, התעללה הנאשמת במטופל בזמן ששכב במיטתו כאשר הכתה אותו בראשו ודחפה אותו.

בבקשה להערכת מעצרה של הנאשמת נכתב בין השאר כי "מסוכנות הנאשמת נלמדת מכך שלא חסה על חסר ישע, אשר אינו מסוגל להתנגד למעשיה ואינו מסוגל לתקשר באופן מילולי. המשיבה ביצעה את מעשי האלימות המתוארים בכתב האישום ללא כל סיבה ובאופן חוזר ונשנה".