בכירי המשטרה לאיגוד הבנקים: "אנחנו מאוד רוצים לטפל בברק כהן"

נציגי האיגוד נפגשו עם ראש אגף החקירות דאז מני יצחקי, בישיבה שלא דווחה ובה דנו במחאה של הפעיל החברתי נגדם – ולא בתלונות שהתנהלו נגדו באותה עת במשטרה

ב-2015, נערכה פגישה מוזרה בין נציגי איגוד הבנקים לבכירי המשטרה. נושא הדיון – הפעיל החברתי ברק כהן ומחאתו נגדם. בפגישה נוכח לא אחר מראש אגף החקירות במשטרה דאז, ניצב מני יצחקי.

בשיחה זו הצדדים לא דיברו רק על מה שכהן ביצע – הטרדות לכאורה של מנכ"לי בנק הפועלים ולאומי, ציון קינן ורקפת רוסק עמינח, אלא מבקשים להזהיר מפניו כגורם שמתסיס כלפי המערכת הבנקאית.

במהלך הפגישה, קצין המרחב התבטא באופן שמצטייר כבעייתי: "האירועים במעורבות ברק כהן הם לא מהדרמטיים, ובכל זאת הוא מטופל בצוות חקירה מיוחד... אנחנו משתמשים בכל הכלים הפליליים... הוא נחקר על סיפורי הבנקאים והורחק. אנו מאוד רוצים לטפל בו".

עו"ד ברק כהן, פעיל חברתי ומוביל תנועת באים לבנקאים
 

עו"ד ברק כהן, פעיל חברתי ומוביל תנועת באים לבנקאים (חדשות עשר)

 

הפגישה הזו מעלה שאלות רבות: מה כוונת קצין המרחב כשהוא אומר שהמשטרה רוצה לטפל בברק כהן? ואם כהן כבר הורחק - למה המשטרה מסכימה להשתמש נגדו בכל האמצעים הפליליים? ובעיקר – אם החשדות עצמם נגד כהן לא מוגדרים ברף החמור - מדוע המשטרה מקימה צוות חקירה מיוחד?

ויותר מכל, מפתיעה הקלות שבה איגוד הבנקים, ולא המנכ"לים הנפגעים עצמם, מצליח לפגוש דרג כל כך בכיר כדי להזהיר מתופעה שבכלל לא עוסקת בתלונות עצמן.

תגובת המשטרה

בשל ריבוי תלונות שהוגשו במספר תחנות הוחלט לרכז את הטיפול החקירתי במקום אחד. נציין כי משטרת ישראל מקיימת מפגשים מקצועיים עם גורמים שונים, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי. מדובר במפגשי עבודה ושיתופי פעולה במטרה לקדם סוגיות שונות שבתחום אחריות משטרת ישראל.