ראש הממשלה נתניהו בישיבת ממשלה , רויטרס

תיק 4000: הערכה - בידי החוקרים "ראיה משמעותית" נגד נתניהו

המשטרה תעמת את רה"מ עם הראיה הזו בחקירתו בשישי. ככל הנראה, הארכת המעצר של אלוביץ' וחפץ נבעה מחשש החוקרים שאם ישוחררו לפני שנתניהו יחקר – קיימת סכנה לשיבוש חקירה

בידי חוקרי תיק 4000 "ראיה משמעותית" נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, כך נודע אתמול (שלישי) לחדשות עשר. נתניהו צפוי להיחקר במשטרה ביום שישי הקרוב במסגרת הפרשה, ובמהלך החקירה מתכננים החוקרים לעמתו עם הראיה הזו.

ככל הנראה, המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של החשודים המרכזיים בתיק ואללה-בזק, בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ויועץ התקשורת המקורב לנתניהו ניר חפץ, משום שה"ראיה המשמעותית" קשורה גם בהם. החוקרים חוששים כי במידה וישוחררו - קיימת סכנה לשיבוש הליכי חקירה ושנתניהו ידע מה עומדים להטיח בו. זו גם ככל הנראה הסיבה לכך שהשופט בהארכת המעצר קיבל את בקשת המשטרה, והאריך את מעצרם של השניים בשבעה ימים - עד ליום ראשון.

כזכור, בעקבות ההחלטה להאריך את מעצרם של אלוביץ' וחפץ, החשודים במתן שוחד ובקבלת שוחד בהתאמה, ערערו עורכי הדין של השניים למחוזי בבקשה לשחררם. הסנגורים טענו כי ההליך המשפטי זוהם, נוכח פרשת המסרונים שנחשפה בחשדות עשר, ובה פורסמה התכתבות ווטסאפ בעייתית בין שופטת המעצרים רונית פוזננסקי-כץ למנהל החקירה מטעם הרשות לניירות ערך עוה"ד ערן שחם-שביט. בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את הערעור והשאיר את הארכת המעצר על כנה. סנגוריהם של השניים לא ערערו לעליון.

 בנימין נתניהו בישיבת ממשלה
 

בנימין נתניהו (רויטרס)

 

בדיון הארכת המעצר, השופט עלאא מסארווה אמר כי קשה להמעיט בחומרת פרשת המסרונים, "אבל החשש הסביר משיבוש חקירה עלה לפני גל המעצרים הנוכחי". הוא הוסיף כי "לאור הנסיבות החריגות בחנתי בעצמי את התשתית הראייתית, עיינתי בה וכן בחומרים שהוגשו לבית המשפט. מדובר בחומרי חקירה רבים".

"כידוע, בעבירות מסוג זה קיים חשש מותנה לשיבוש, דבר שיצא אל הפועל", המשיך השופט. "החשודים שנותרו במעצר הם המרכזיים שנמצאים בלב הפרשה. איני מתעלם מטענות החשודים מתנאי מעצר קשים, אולם שחרורם עלול לפגוע בחקירה".

היום פורסם לראשונה בחדשות עשר כי ניר חפץ חשוד שניסה למחוק מסרונים המקשרים בין סיקור מיטיב לראש הממשלה בנימין נתניהו באתר וואלה, להטבות שניתנו לבזק. עוד נודע לחדשות עשר כי המשטרה חושדת שחפץ ואלוביץ' ניסו לתאם גרסאות עם התפוצצות הפרשה. 

 חפץ ואלוביץ'
 

חפץ ואלוביץ' (ללא קרדיט)