סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, דוברות משרד הבריאות

מה קורה כשפטרונו של סגן שר הבריאות מגיע להתאשפז בבית חולים?

כדי להבטיח את רווחתו של הרב, שאושפז בהדסה, חולים הוצאו מחדריהם, אח ורופא הוצמדו לו ואוכל לא כשר נזרק. סגן השר ביקש לא להגיב. ביה"ח :"שומרים על פרטיות המטופלים"

האדמו"ר מגור התאשפז אתמול (שלישי) במחלקת כלי דם בבית החולים הדסה עין כרם שבירושלים, וקיבל יחס מיוחד מצוות ביה"ח על חשבונם של חולים אחרים במחלקה. היחס המפלה לטובה ניתן בגלל היחסים הקרובים בין מחזיק תיק הבריאות, סגן השר יעקב ליצמן (יהדות התורה) הנמנה עם חסידות גור, למנהל בית החולים פרופ' זאב רוטשטיין.

כחלק מההיערכות המיוחדת לקליטתו של האדמו"ר בביה"ח, פינה הצוות שלושה חדרים: לאדמו"ר, לפמלייתו ולמבקריו. כדי לפנות את החדרים הועברו מספר מאושפזים למקומות אחרים, כשחלקם אף נזרק למסדרון. אם לא די בכך, חדר המשפחות שאמור לשמש את משפחות המאושפזים נסגר לטובת נציגיו של האדמו"ר והאוכל שהיה שם נזרק כדי למנוע בעיות כשרות הלכתיות.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

פרשת 4000: הערעור נדחה - אלוביץ' וחפץ ישארו במעצר

כשהוויכוח על נחיצותו הוזז הצידה, הערוץ הראשון עלה לאוויר

תיעוד: בן 15 נוהג ללא רישיון, עולה על כיכר ונמלט משוטרים

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן
 

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן (דוברות משרד הבריאות)

 

סגן השר ליצמן לא השאיר את העבודה רק לצוות בית החולים, והגיע למקום כדי לבחור בעצמו את החדר בו ישהה האדמו"ר ווידא כי הוא מקבל רופא ואח צמוד. כמו כן, סמנכ"ל בית החולים הופקד על האירוע ודואג שהאדמו"ר יקבל את הטיפול הטוב ביותר.

חשוב לזכור כי הדסה הוא בית חולים ציבורי, שאינו אמור להפלות לטובה או לרעה מטופלים על רקע כלשהו, ודאי שלא מתוקף היכרותם עם השר הממונה על בית החולים. נראה כי הקשר בין ליצמן למנהל המוסד הרפואי רוטשטיין נתן את אותותיו במקרה זה.

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי הם "שומרים על זכות הפרטיות המלאה של מטופלינו", ואילו מלשכתו של סגן השר ליצמן ביקשו לא להגיב לפרסום.