תלמה ילין: שני מורים הפסיקו ללמד בעקבות טענות על הטרדה מינית

פרסום ראשון: השניים נקראו לבירור בגלל טענות של תלמידים והורים. אף על פי שהסבירו כי הם משלבים מגע כ"שיטת הוראה", הם בסופו של דבר עזבו את התיכון לאומנויות

פרסום ראשון: שני מורים בתיכון לאומנויות "תלמה ילין" נקראו לבירור בעקבות טענות של הורים ותלמידים על הטרדות מיניות נגדם. לאחר הבירור הפסיקו שני המורים ללמד במקום, כך נודע אתמול (שלישי) לחדשות עשר.

המקרה הראשון אירע לקראת סוף השנה שעברה, כשהגיע דיווח אנונימי נגד מורה בטענה שהוא משלב מגע מוגזם במהלך השיעורים שלו. המורה הכחיש את הטענות והסביר כי הוא מחנך ב"גובה העיניים". עם זאת, הוא החליט לעזוב באופן מיידי את המוסד החינוכי.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

התחתנתי עם אידיוט: הקבוצה שחושפת את הפדיחות הגדולות של האבות

התמרור לא הוצב: תוך שבועיים - 2 נהרגו מהתנגשות באותה המשאית

בר רפאלי כובשת את שבוע האופנה במילאנו

 תלמה ילין
 

תיכון לאומנויות תלמה ילין (חדשות עשר )

 

גם הבירור של המורה השני התחיל בעקבות תלונה אנונימית. התלמידות שפנו להנהלה טענו כי המורה נוהג לגעת בהן תוך כדי שיחה. כמו המורה הראשון, גם הוא הכחיש שמדובר בהטרדות מיניות וטען שהוא נוקט ב"סגנון חם, אבהי ואמפתי". בניגוד לקודמו הוא החליט לא להתפטר, אך לפני חודש בית הספר הנחה אותו להפסיק להגיע ללימודים עד סיום הבדיקה בעניינו.

בינואר האחרון הוצא מנחם נבנהויז, מורה למוזיקה, לחופשה כפויה מעבודתו בטכניון, לאחר שכמעט 20 תלמידים שלימד בתיכון "תלמה ילין" לאומנויות טענו לעבירות מין מצדו, בהן אונס, מעשים מגונים, מעשי סדום והטרדות מיניות. נבנהויז יצא לחופשה בלתי מוגבלת מהטכניון, בלי שנקבע תאריך לחזרתו לעבודה, וכן מונה לו מחליף במחלקה שבה עבד ובתזמורת המוסד האקדמי. בנוסף לכך, הנהלת הטכניון הודיעה על בדיקה מקיפה על מנת לברר האם נבנהויז ביצע הטרדות או תקיפות מיניות בתקופת עבודתו שם.

נבנהויז שימש בעבר כמורה בכיר למוזיקה בתלמה ילין וגם כמנצח ראשי למוזיקה קלאסית. 18 טענות נגדו, שפורסמו לראשונה בחדשות עשר, הגיעו גם מצד תלמידים שאותם לימד במסגרות אחרות. תלונות הוגשו למשטרה ע"י תלמידים, אך התיק נגדו נסגר בשל התיישנות העבירות.

בתוך כך, במהלך ריאיון ל"שישי עם אילה חסון", אמר מנהל בית הספר משה פילוסוף כי לפני שנתיים הגיע אליו מידע על מורה שניהל רומן עם תלמידה לקראת סוף כיתה י"ב. לדבריו, "זה טופל בצורה יסודית, המורה פוטר באותו היום על ידי. דיווחתי לכל גורם שחשוב לדווח - למשטרה והיועצת המשפטית. זה נודע דרך שיח שניהלו תלמידים עם המורים. ההורים סרבו להגיש תלונה במקרה הזה".