סערת כנסיית הקבר: גביית הארנונה וחוק הקרקעות הוקפאו

המהלכים שהסעירו את ראשי הכנסייה והובילו להשבתתה - יושהו. צוות מקצועי מיוחד יוקם לפתרון הסוגיה וינסה ליישב את הסכסוך. הכנסיה תיפתח מחר

בעקבות סערת השבתת כנסיית הקבר: עיריית ירושלים תשהה את הליכי הגבייה העירוניים שננקטו בשבועות האחרונים נגד הכנסיה. בנוסף, החוק של ח"כ רחל עזריה בנוגע לקרקעות בבעלות הכנסייה – מושהה גם הוא.

השעיית הגבייה תתרחש בעקבות סיכום שהושג היום (שלישי) בנוגע להקמת צוות מקצועי שיוקם במטרה ליישב את הסכסוך בין עיריית ירושלים לכנסייה. הצוות, בראשות השר צחי הנגבי, ובשיתוף כלל המעורבים בנושא, יגבש פיתרון לסוגיית גביית הארנונה על שטחים שאינם בתי תפילה, אך שייכים לכנסייה. בעקבות ההתפתחויות האחרונות, הכנסייה תיפתח מחר.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

פרשת המסרונים: נציב התלונות המליץ - דין משמעתי לשופטת

בן ה-5 שנאבק בסרטן - התקבל במסדר כבוד בתחנת המשטרה בנהריה

עימות על רקע גיוס החרדים: גפני מאיים להכשיל חוקי הקואליציה

 כמרים בכנסיית הקבר
 

כמרים בכנסיית הקבר (Mab-CTS)

 

הצוות יכלול בין השאר גם נציגים ממשרד האוצר, החוץ, הפנים ועיריית ירושלים, וינהל מו"מ עם נציגי הכנסיות להסדרת העניין. הסיכום הושג בתום פגישה שאירעה היום (שלישי), בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לראש עיריית ירושלים ניר ברקת.

כזכור, הפטריארכים היווניים, ראשי כנסיית הקבר, שהיא הקדושה ביותר למרבית הנוצרים בעולם, הודיעו ביום ראשון במסיבת עיתונאים כי בצעד דרמטי יסגרו את המקום עד להודעה חדשה. זאת בעקבות החלטה של ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, לגבות לראשונה ארנונה ממוסדות של כנסיות שונות בעיר. "אנחנו סוגרים בגלל הארנונה הגבוהה. זו פעם ראשונה שהכנסייה נסגרת בגלל מסים או פוליטיקה", אמר נשיא הכנסייה.

 ראש העיר ירושלים ניר ברקת
 

ראש העיר ירושלים ניר ברקת (דוברות ההסתדרות)

 

בכיר במשרד החוץ אמר שבמהלך זה ברקת פוגע ביחסי החוץ של מדינת ישראל. לדברי הבכיר, המשרד תומך בעמדת ראשי הכנסיות וסבור שמיסוי הכנסיות פוגע באיזון עדין מאוד שקיים עוד מימי המנדט. "משרד החוץ מאוד מודאג מהמהלך של ברקת כיוון שזה ניסיון הפרה של הסטטוס קוו באופן חד צדדי ובכפייה וללא הידברות", אמר.

מלבד החלטתו של ברקת, סגירת הכנסייה באה גם על רקע הצעת החוק של חברת הכנסת רחל עזריה (כולנו), המאפשרת למדינה להפקיע קרקעות שהכנסייה מכרה לגורמים פרטיים. החוק, כאמור, הושהה גם הוא.