אביתר גדסי, באדיבות המשפחה

הטרגדיה בשרון: "אנחנו בהלם, האם במצב נפשי קשה"

אביתר גדסי בן ה-3.5, שנרצח על ידי אביו שחטף אותו, הובא למנוחות. חברה קרובה של המשפחה: "כולנו כואבות ועצובות, מבקשות לתת לה את המקום לעכל את מה שהיא עוברת"

אביתר גדסי בן ה-3.5, שנרצח על פי החשד על ידי אביו שחטף אותו, הובא הערב (שלישי) למנוחות בבית העלמין באשדוד. אמו של אביתר הגיעה מבית החולים על מנת לקחת חלק בהלוויה. 

שני אלבז, חברה קרובה של המשפחה מרעננה שבנה נרצח אמש (שני), על פי החשד על ידי אביו, סיפרה כי האם, טלי שבתאי, במצב נפשי קשה בעקבות הטרגדיה.

"הסיפור תפס אותנו בהלם, כואבות ועצובות ביחד עם האמא ששוכבת בבית חולים במצב נפשי קשה מאוד", סיפרה אלבז, "היא נתמכת ע"י חברות וצוות ביה"ח, משפחה, עובדים סוציאלים ומחלקת הרווחה של רעננה. משפחה שלמה התארגנה כדי לעזור לה".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

עימות על רקע גיוס החרדים: גפני מאיים להכשיל חוקי הקואליציה

כשהוויכוח על נחיצותו הוזז הצידה, הערוץ הראשון עלה לאוויר

התמרור לא הוצב: תוך שבועיים - 2 נהרגו מהתנגשות באותה המשאית

אביתר גדסי
 

אביתר גדסי (באדיבות המשפחה)

אביתר גדסי בן ה-3.5 נרצח אמש, על פי החשד על ידי אביו אילן בן ה-48 - לאחר שזה דקר את אמו, חטף את הבן, נמלט מהמשטרה במשך יותר מיממה וחצי ולבסוף כאמור רצח את הילד ושם קץ לחייו בקפיצה לפסי הרכבת בבית יהושע. גופתו של הבן אותרה בסמוך לזירת ההתאבדות, כשעל גופו סימני אלימות קשים, ככל הנראה הוא הוכה באמצעות חפץ קהה בראשו.

"אנחנו מבקשות לתת לה את המקום להתחיל לעכל את מה שהיא עוברת", הוסיפה חברתה של האם, "באופן כללי היא בסדר אבל עדיין לא נראה שישחררו אותה בימים הבקרובים מבית החולים".

 חברתה של האם טלי גדסי, שבעלה התאבד וחשוד ברצח בנה
 

חברתה של האם טלי גדסי, שבעלה התאבד וחשוד ברצח בנה (ללא קרדיט)

 

המשטרה קיבלה ביום ראשון לפנות בוקר הודעה מחברה של האם, על שהתרחש בלילה בבית המשפחה. במהלך ויכוח שפרץ בין בני הזוג, כך לפי החשד, חטף גדסי את בנו מהבית של אמו, דקר את אשתו בידה ופצע אותה קל. להערכת המשטרה, לא היה חשש לחייו של הילד, אך הופעל נוהל מרדף והחלו חיפושים אחר החוטף, גם באמצעות מסוק.

המשטרה לא הצליחה לאתר את המכשיר הסלולרי של האב, ככל הנראה משום שניתק אותו. עם זאת, החיפושים המשיכו ללא הודעה פומבית לציבור, כאשר המשטרה חששה שהודעה כזו עשויה לסכן את חייו של הילד. בזירה לא נמצאו כל מכתב או הצהרה.

 תחנת הרכבת בית יהושע
 

זירת הרצח בסמוך לתחנת הרכבת בית יהושע (ללא קרדיט)

 

סגן ניצב רן בטאט, קצין אגף החקירות במרחב שרון, התראיין לתוכנית "אורלי וגיא", על מנת להסביר מדוע במשטרה לא הצליחו לאתר את האב במשך זמן כה רב, למרות שידעו על החטיפה. "מתחקור ראשוני של האישה הבנו שמדובר באירוע חמור", אמר, "פעלנו לסריקות באמצעות מסוק ומחסומים, ובציר השני הופעלו כלל האמצעים הטכנולוגיים של המשטרה על מנת להתחקות אחר החשוד".

הוא הסביר כי "נעשו פעולות רבות של התחקות אחר מצלמות בכבישים ובבנקים, והפעלת מערכים טכנולוגיים – אך לצערנו לא הצלחנו להתחקות אחר החשוד". כשנשאל מדוע לא איתרו את החשוד ע"י איכון הטלפון הסלולרי שלו, ענה: "מבדיקה ראשונית שערכנו, החשוד היה ללא מכשיר סלולרי".