התמרור לא הוצב: תוך שבועיים - 2 נהרגו מהתנגשות באותה המשאית

השניים נהרגו מהתנגשות במשאית שחנתה בשולי רחוב מוטה גור שבב"ש. לפני כ-4 שנים נהרג צעיר נוסף באותן הנסיבות. חרף ההמלצה להציב תמרור בכביש, עד כה הוצב רק עמוד

  • פורסם ב:
  • 27/02/2018 09:27
  • |
  • עודכן ב:
  • 27/02/2018 11:07
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

שלוש תאונות דרכים קטלניות, באותו כביש בבאר שבע, באותן נסיבות ובתוך ארבע שנים. בשתי התאונות האחרונות, שאירעו הלילה (שלישי) ולפני כשבועיים, התנגשו הנהגים באותה המשאית.

הלילה נהרגה צעירה כבת 20, כשהתנגשה עם רכבה במשאית חונה ברחוב מוטה גור בבאר שבע. צוות מגן דוד אדום מצא את האישה לכודה ברכבה וקבע את מותה במקום. לפני שבועיים נהרג באותו הכביש אמיר מדזונסקי, תושב העיר בן 31, כשהתנגש באותה המשאית בעת שרכב על אופנוע. לפני ארבע שנים נהרג במקום אלמוג פרג, צעיר בן עשרים, גם הוא התנגש במשאית חונה כשרכב על אופנוע. בסמוך למקום התאונה הוקמה אנדרטה לזכרו של אלמוג.
 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

מחדל? מדוע המשטרה לא איתרה במשך יממה וחצי את האב שרצח את בנו

פרשת המסרונים: דוח נציב התלונות על השופטת פוזננסקי יוגש היום

פורים רטוב: עד הצהריים ירד גשם מלווה בברקים ורעמים

לחדשות עשר נודע כי בעקבות התאונה הראשונה, נערכה פגישה בין גורמים בעירייה למשטרה ובמהלכה המליצה האחרונה להציב במקום תמרור שאוסר חניה של משאיות במקום. מאז הוצב עמוד, אבל ללא תמרור, והתוצאה היא שני הרוגים נוספים. 

 תאונה בבאר שבע
 

תאונה בבאר שבע (ירון פינקו תיעוד מבצעי מד"א)

 

בשיחה עם חדשות עשר, גלעד פרג, אחיו של אלמוג שנהרג בכביש, סיפר כי העירייה והמשטרה לא פעלו למניעת הסכנה. "לפני שבועיים כתבנו לעירייה, איך מאפשרים לחנות שם", אמר, "אבא שלי פגש את ראש העיר רוביק דנילוביץ' והסביר לו הכל, הם מודעים לחלוטין מהעניין והיום שוב ילדה נקטפה. אני משתתף בצער המשפחה ומקווה שזו ההרוגה האחרונה".


גלעד הסביר שהמשאית חנתה למעשה על הכביש, וחסמה נתיב שלם, כאשר אבני השפה לאורך הרחוב בצבע אפור. "תמוה בעינינו שמשאית חונה כך על כביש עירוני", אמר, "עם מגיעים שני רכבים במקביל אין לאן לפנות כדי להתחמק. 

 אחיו של אלמוג פרג ליד האנדרטה שהוקמה סמוך למקום התאונה
 

אחיו של אלמוג פרג ליד האנדרטה שהוקמה לזכרו בסמוך למקום התאונה (באדיבות עיתון שבע)

 

הוא הוסיף כי לאחר מותו של אחיו, בני המשפחה פנו למשטרה לקבלת תשובות. "ביקשנו לבחון לעומק את נסיבות  התאונה, הם ענו שאין מספיק משאבים ואין עניין לציבור", סיפר, "לטענתם מדובר בחוסר מזל והתיק נסגר בשל חוסר ראיות. יכלו למנוע שני הרוגים ולהציל שתי משפחות". עוד הסבירו במשטרה שלמשאית אין מניעה לחנות שם.

חובש בכיר במד"א, בוריס גרינשפיין, ופרמדיק מד"א ג'ורג' ישייביץ סיפרו על התאונה הלילה: "ראינו רכב פרטי שנמחץ מתחת למשאית, ברכב נלכדה הנהגת אישה כבת 30, היא הייתה מחוסרת הכרה.לאחר שחולצה מהרכב על ידי הכבאים, ביצענו בדיקות רפואיות, היא הייתה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה במקום".

 תאיר חכמון, נהרגה בתאונה בבאר שבע
 

תאיר חכמון, נהרגה בתאונה בבאר שבע( ללא קרדיט)

 
 אלמוג פרג, נהרג בתאונה הקטלנית בבאר שבע
 

אלמוג פרג, נהרג בתאונה בבאר שבע (באדיבות עיתון שבע)

 
 אמיר מדזונסקי, נהרג בתאונה הקטלנית בבאר שבע
 

אמיר מדזונסקי, נהרג בתאונה בבאר שבע (באדיבות עיתון שבע)

 

תגובת עיריית באר שבע: "ראשית, עיריית באר שבע משתתפת בצערה הכבד של המשפחה. בעקבות תאונת הדרכים הקטלנית שארעה בתחילת חודש פברואר 2018 ברחוב מוטה גור, אגף התנועה הכין תכנית להסדרי תנועה הכוללים תמרורים למניעת חניה ועצירת רכבים מעל 4 טון, בקטע טוביהו ועד לרחוב המלכים, בהתאם להמלצת ובקשת משטרת ישראל. התכנית אושרה על ידי כל הגורמים הרלוונטיים. בעקבות התאונה הקטלנית שארעה הלילה, סוכם עם משטרת ישראל כי העירייה תפעל להכין תכנית המסדירה מניעת חניה ועצירת רכבים כבדים לכל אורכו של רחוב מוטה גור. יש לציין, כי מבדיקה ראשונית לא נמצאו ליקויים הנדסיים במקום, תשתית הכביש תקינה וגם התאורה לאורך הרחוב פעלה. בשלב זה חוקרת משטרת ישראל את התרחשות לתאונה והנסיבות לגרימתה".