מקורב לשופטת פוזננסקי-כץ: "שמרה על טוהר מידות"

המקורב הסביר כי השופטת נאלצה להשתמש בטלפון הנייד כדי לתאם את מועדי הדיונים. על המתווה שהוזכר: דברים שאמרה לפרוטוקול. שחר-שביט מסר גרסא דומה לנציבות שירות המדינה

מקורב של השופטת הילה פוזננסקי-כץ אמר היום (שני) לחדשות עשר כי השופטת התנסחה באופן בלתי מוצלח – אך לא חרגה משמירה על טוהר המידות.

"השופטת התבקשה להגיע מחופשה ארכה שנטלה במהלך חודש אבל על אסון כבד במשפחתה, ונאלצה לתאם את מועדי הדיונים ממכשיר הטלפון שלה ללא עוזר משפטי מתמחה או מזכירות", הסביר המקורב את הסיבה לשימוש בטלפון הנייד להתקשרות עם עו"ד ערן שחם-שביט מהרשות לניירות הערך.

פוזננסקי ושחם-שביט
 

פוזננסקי ושחם-שביט(חדשות עשר )

 

"לשופטת אין מה להסתיר ויש לקרוא את מכלול ההתכתבות כדי להבין את התמונה לאשורה. בין המשטרה לבין רשות ניירות ערך היו דעות שונות ונציג הרשות התייחס אליהן", הסביר המקורב.

לגבי המתווה שהוזכר בהתכתבות, אמר: " המתווה הוא הדברים שאמרה השופטת בפרוטוקול כי על החוקרים למצות את החקירה בכל הנוגע לפעולות בנות שיבוש וככל שכך אף לשקול שחרור בתחנה".

עוד אמר המקורב כי השופטת שמרה על טוהר המידות: "חשוב עד מאוד לשמור על טוהר המידות של השופטים ואולם – על אף הניסוח הבלתי מוצלח – בהתנהגותה לא חרגה השופטת מטוהר זה".

החוקר שחר-שביט אמר במחלקת המשמעת של נציבות שירות המדינה דברים דומים: אמצעי הקשר היחיד היה הטלפון הנייד של השופטת. אכן הרקע הוא רקע של חילוקי דעות במשטרה וכל השיחות שהיו לפני כן - היו בענייני תיאום.

ההתכתבות הראתה שהחוקר והשופטת דווקא התכוונו להקל בתנאי המעצר, כלומר אין חשד לשיבוש חקירה או להטיית המשפט, אלא להתנהלות א-פורמלית בעייתי שראשי המערכת יצטרכו להחליט אם לנקוט בפעולות וסנקציות כנגד הנוגעים בדבר.