אלוביץ' לשופט: "מנסים לחסל אותי, גם אם אקבל התקף לב לא אודה"

הפרקליטות בדיון בעניין איש העסקים: "החשדות - מתן שוחד וקבלת טובות הנאה של עד מיליארד שקל" • חפץ בדיון בעניינו: "הלהט של המערכת להפעיל עליי מכבש - לא יאמן"

בווידאו: הדיווח מבית המשפט לקראת הדיונים

בפני שופט חדש: איש העסקים שאול אלוביץ' פנה היום (שני) לשופט עלא מסארווה במהלך הדיון בבקשת שחרור המעורבים בפרשת 4000 וביקש לספר את שעל לבו. "מנסים לחסל אותי, גם אם אקבל התקף לב לא אודה", אמר אלוביץ' לבית המשפט. המשטרה ביקשה בדיון להאריך את מעצרו בשבעה ימים, כמו גם את מעצרו של יועץ התקשורת ניר חפץ.

"אדוני, אני מרגיש שכל החקירה שוברים אותי", אמר אלוביץ' בפתח דבריו לשופט, "עד אתמול החקירה היתה בצל הניסיונות החוזרים ונשנים לשבור את רוחי, לפגוע בנשמתי ולפגוע בבריאותי. מנסים לנצל את המעצר לשבור אותי, שאודה בדבר שלא עשיתי מעולם. אמרתי לחוקרים - לא אשקר לעולם". הדיון בעניינו של אלוביץ' התקיים בפני השופט מסארווה בעקבות חשיפת המסרונים בין שופטת המעצרים פוזננסקי-כץ לעו"ד שחם-שביט בחדשות עשר, והחלטה על העברת הדיון לשופט חדש בעקבות החשיפה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

פרשת המסרונים: התכתובת המלאה בין החוקר לשופטת נחשפת

פרשת המסרונים: הוגשה תלונה במשטרה נגד השופטת והחוקר

הסוף למונופול הרבנות? ארגון רבני צהר משיק מערך כשרות חדש

שאול אלוביץ'
 

שאול אלוביץ' בבית המשפט - ארכיון (ללא קרדיט )

 

נציגת הפרקליטות, עו"ד יהודית תירוש, אמרה מנגד: "מהנספח הסודי שמצוי בפני בית המשפט, אלוביץ' הוכיח לבית המשפט שאי אפשר לסמוך עליו. אנחנו עוסקים עכשיו בשאלה האם נכון להאריך את מעצרו של אלוביץ', ולצערי הרב הוא הוכיח במעשיו שלא ניתן לסמוך עליו, לא לפני כן ולא מאז. החשדות נגדו הם חמורים, חשדות למתן שוחד וקבלת טובות הנאה של עד מיליארד שקל".

בדיון להארכת מעצרו, אמר חפץ כי יש לו "רק מילים של הערכה לבית המשפט, אבל הוא לא ידע שהמשטרה פשוט עבדה עליו בעיניים". לדבריו, "נשאלתי אולי 4-3 שאלות טכניות בנוגע לפרשה 1270, ואם לא היו פרסומים בתקשורת בכלל לא הייתי יודע במה אני חשוד. החשדות ב-1270 הם לפחות חמורים כמו בתיק 4000, זה בראון-חברון 2, ובכל זאת שוחררתי כבמטה קסם והכל התפוגג לו".

עוד הוסיף חפץ כי "עד היום, פגשתי 30 חוקרים שונים, מאות אנשים עובדים על זה, הלהט של המערכת שמפעילה עליי את המכבש הוא בלתי ייאמן. הלהט לדרוש מאנשים להודות במעשים שלא היו ולא נבראו, אני חף מפשע ונקי כפיים".

 השופטת פוזננסקי כץ ועו"ד שחם-שביט
 

השופטת פוזננסקי כץ ועו"ד שחם-שביט (חדשות עשר, צילום מסך ביוטיוב)

 

בדיון שהתקיים מוקדם יותר הבוקר, על רקע חשיפת הפרשה, בעניינם של החשודים בתיק 4000, מנכ"לית בזק סטלה הנדלר וחברת הדירקטוריון ורעייתו של בעל השליטה, איריס אלוביץ', השתחררו למעצר בית בתנאים מגבילים - הראשונה לשבעה ימים והאחרונה לעשרה ימים. זאת, בעקבות הסכמות בין המשטרה והרשות לני"ע טרם הדיון. בהודעות שנחשפו אמש בין השופטת לחוקר הרשות לניירות ערך, עורך הדין ערן שחם-שביט, תיאמו השניים לכאורה להאריך את מעצרן של הנדלר ואלוביץ' ביומיים, לאחר שהמשטרה תבקש להאריכו בשלושה ימים.

למרות חשיפת המסרונים, המשטרה מבקשת כאמור להאריך את מעצרו של בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', החשוד במתן שוחד לראש הממשלה נתניהו ובעבירות כלכליות, בשבעה ימים. פרקליטיהם של בכיר בזק, עמיקם שורר, והיועץ האסטרטגי אלי קמיר הגיעו גם הם לדיון.

לחדשות עשר נודע כי בנו של שאול אלוביץ', אור, כבר נמצא בביתו, ללא שנערך דיון בענייינו. עו״ד דרור מתתיהו, בא כוחו של אור אלוביץ', מסר בתגובה: "מרשנו שוחרר הבוקר לביתו, ממעצר שמלכתחילה לא הייתה כל הצדקה בדין שיימצא בו. לאורך כל תקופת מעצרו של מרשנו, דחינו את טענות רשויות החקירה בעניינו וטענו נחרצות, כי אין כל עילת מעצר וכי הראיות אינן מבססות חשד סביר נגדו בפרשה. לצערנו, דברינו נפלו על אוזניים ערלות עד כה, וכעת ברורה לכל הסיבה לכך".