גרסת החוקר ששלח מסרונים לשופטת: "ההתנהלות הייתה עניינית"

עורך דינו של שחם-שביט, שנחקר באזהרה בנציבות שירות המדינה, הגיב על פרשת המסרונים שנחשפה בחדשות עשר: "משפטן מקצועי, הגון וערכי, המבצע את עבודתו במסירות ובנאמנות"

עורך הדין עודד סבוראי, פרקליטו של ערן שחם-שביט, הגיב הבוקר (שני) לראשונה על חשיפת חדשות עשר אמש, על הודעות בין החוקר לשופטת המעצרים רונית פוזננסקי-כץ, שבהן תיאמו השניים לכאורה את ימי המעצר לחשודים בתיק 4000.

"הוא משפטן מקצועי, הגון וערכי, המבצע את עבודתו במסירות ובנאמנות מלאה", מסר סבוראי, "כל התנהלותו מול השופטת היתה עניינית ובמסגרת המקובלת והלגיטימית של רשות חוקרת מול שופט מעצרים". הוא מסר כי שחם-שביט החליט לצאת מיוזמתו לחופשה עד לסיום הבירור בעניינו. החוקר נחקר משמעתית בנציבות שירות המדינה, באזהרה, במהלך היום, והוחלף בתפקיד מלווה החקירה מטעם הרשות לניירות ערך.

סבוראי הגיב גם לתוכן הדברים שפורסמו. ״בניגוד לרושם השגוי שנוצר, עו״ד שחם-שביט עדכן את השופטת שגישתו המתונה ביחס לימי המעצר לחשודים - התואמת את הדברים שהביעה השופטת בדיונים - קנתה לה אחיזה בצוות החקירה של המשטרה. עוד הוא מסר לשופטת כי הוא שמח לבשר לה שבעוד דקות ספורות היא תקבל הודעה מעמיתיו, חוקרי להב 433, כי החליטו לשחרר שניים מהחשודים. באשר לבקשה להארכת המעצר של שני חשודים נוספים, עדכן עו״ד שחם-שביט את השופטת, כי עמיתיו צפויים לבקש הארכת מעצר של שלושה ימים, אולם הוא - כנציג הרשות לניירות ערך, סבור שניתן להסתפק ביומיים".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

חשד: גבר דקר את אשתו, פצע אותה קל - וחטף את בנם

הסוף למונופול הרבנות? ארגון רבני צהר משיק מערך כשרות חדש

האתר הזה מבטיח לבטל לכם כל דוח חניה ונקודות - תמורת תשלום

 עו"ד שחם שביט והשופטת פוזננסקי
 

עו"ד שחם שביט והשופטת פוזננסקי-כץ (חדשות עשר וצילום מסך ביוטיוב)

 

בחדשות עשר נחשפו אמש התכתבויות ווטסאפ בין שופטת המעצרים רונית פוזננסקי-כץ לשחם-שביט, בהן תיאמו לכאורה את הארכות המעצרים בתיק. "הבשורות הטובות שאור (אלוביץ') ועמיקם (שורר) ישוחררו מחר בתנאים, תיראי מופתעת", כתב שחם-שביט. "אני מתחילה לעבוד על הבעה הולמת של הפתעה מוחלטת", ענתה לו השופטת.

בעקבות החשיפה הוחלט כי השופט עלאא מסראווה יחליף את פוזננסקי-כץ בכל הדיונים בפרשת בזק-וואלה. התנועה לאיכות השלטון אף פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחח מנדלבליט, בקריאה לפתוח בחקירה פלילית נגד השופט והחוקר, "נוכח החשדות לפלילים העולים מפרשת המסרונים".

 אלוביץ', הנדלר, חפץ, פילבר
 

אלוביץ', הנדלר, חפץ, פילבר(ללא קרדיט )

 

הבוקר (שני) נערך דיון בעניינם של החשודים בתיק 4000. לאחר שמיעת טענות עורכי הדין, מסראווה ביקש לצאת להפסקה: "עליי ללמוד את החומרים כדי להכריע ביחס לחשודים". על רקע חשיפת הפרשה, מנכ"לית בזק סטלה הנדלר וחברת הדירקטוריון ורעייתו של בעל השליטה, איריס אלוביץ', צפויות להשתחרר למעצר בית בתנאים מגבילים. זאת בעקבות הסכמות בין המשטרה והרשות לני"ע טרם הדיון, כאשר הפרקליטות עדיין מתנגדת לשחרורה של רעיית בעל השליטה. בהודעות שנחשפו אמש בין השופטת לחוקר הרשות לניירות ערך, עורך הדין ערן שחם-שביט, תיאמו השניים לכאורה להאריך את מעצרן של הנדלר ואלוביץ' ביומיים, לאחר שהמשטרה תבקש להאריכו בשלושה ימים.

למרות חשיפת המסרונים, המשטרה תבקש להאריך את מעצרו של בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', החשוד במתן שוחד לראש הממשלה נתניהו ובעבירות כלכליות, בשבעה ימים. הארכה דומה תבקש המשטרה עבור ניר חפץ, יועץ התקשורת ומקורב לזוג נתניהו, שחשוד בתיווך לשוחד. לחדשות עשר נודע כי בנו של שאול אלוביץ', אור, כבר נמצא בביתו, ללא שנערך דיון בענייינו. פרקליטיהם של בכיר בזק, עמיקם שורר, והיועץ האסטרטגי אלי קמיר הגיעו גם הם לדיון.

נציגת הפרקליטות בדיון, עורכת הדין יהודית תירוש-גרוס, אמרה כי בעקבות חשיפת חדשות עשר ימי המעצר שיבקשו עבור החשודים יצומצמו. "צמצמנו את הימים שאנחנו מבקשים גם במחיר של פגיעה בחקירה", אמרה בעניין ניר חפץ, "בגלל הפרסום שחררנו את סטלה למרות שרצינו 3 ימים". "אנו רואים את האירוע הזה בחומרה רבה ומצטערים שאירוע כזה התרחש", המשיכה, "שני הגורמים בחקירה משמעתית, אך למרות זאת התיק ימשיך להיחקר".


"מר אלוביץ' במעצר בלתי חוקי בעליל", אמר עורך דינו ז'ק חן, שביקש לשחרר אותו לאלתר בעקבות הדברים שנחשפו אמש בחדשות עשר. "ההליך במשפטי זוהם!", המשיך חן, "הדברים לא נעשו כדין!". הוא הוסיף כי עילת המעצר והחשדות נגד מרשו אינם רלוונטיים, "זה לא חוכמה לעשות מהפכה חוקתית של זכויות אדם, ולא לנהוג כך בפועל".