הסוף למונופול הרבנות? ארגון רבני צהר משיק מערך כשרות חדש

הארגון האורתודוקסי, בסיוע מנהל מערך הכשרות לשעבר של הרבנות הראשית, הכשירו לאחרונה משגיחים ובעיקר משגיחות כשרות. מחירון אחיד יוחל על כלל העסקים

הסוף למונופול הכשרות? ארגון רבני צהר הודיע הבוקר (שני) על הקמת מערך כשרות חדש שיהווה חלופה למונופול הרבנות הראשית לישראל בתחום. במסיבת עיתונאים שהתקיימה בתל אביב הציגו בארגון את הרבנים ובעלי התפקידים השונים שיפעלו במערך הכשרות החדש.

ההודעה של הארגון מגיעה בצל פסיקה של בג"ץ שהתקבלה לאחרונה לפיה בתי עסק יוכלו להציג ללקוחותיהם כתב השגחה שאינו מטעם הרבנות הראשית לישראל, כל עוד הם אינם משתמשים בשורש המילה "כשר", על כל הטיותיה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

פרשת המסרונים: שופטת המעצרים ומנהל החקירה הושעו מתפקידם

חשד לפגע וברח: ישראלית בת 27 נהרגה בתאונת דרכים בניו ג'רזי

בשישי: נתניהו ייחקר על פרשת בזק; ימסור עדות בפרשת הצוללות

בארגון רבני צהר יספקו לבתי העסק בשלב הראשוני תעודה בה נכתב כי המקום עבר אישור של פיקוח מזון, אך כאמור ללא שימוש במילה כשר. לטענת הארגון הם קיבלו כבר עשרות פניות מבתי עסק שונים בארץ. בתוך כשבוע, בתי עסק ראשונים צפויים לקבל את תעודות אישור הפיקוח.

משרדי הרבנות הראשית בחיפה
 

משרדי הרבנות הראשית בחיפה (חדשות עשר)

 

בתקופה האחרונה הכשירו בארגון משגיחים וכן משגיחות, שהיוו את מרבית המשתתפות בקורס שהעביר מנהל מערך הכשרות ברבנות הראשית לישראל לשעבר, הרב אורן דובדבני – שחצה את הקווים.

בשונה מההתנהלות של הרבנות הראשית וחלק מהמשגיחים מטעמה, המשגיחים של ארגון רבני צהר לא יקבלו את שכרם באופן ישיר מבתי העסק. בתחילה, הארגון יממן את שכרם של המשגיחים ובהמשך יוקם מערך מוסדר עם בתי העסק שלא יכלול תשלום ישיר למשגיח.

ח"כ רחל עזריה (כולנו) הגיבה להודעת הארגון: "המהלך של צהר הוא צעד אמיץ, משמעותי וחשוב בתהליך של שבירת מונופול הכשרות ופתיחת שוק הכשרות לתחרות. כשהקמנו את השגחה פרטית ידענו שהמטרה היא להגיע לאלפי עסקים. הכניסה של צהר לשוק הכשרות שהיא על פי ההלכה אך אינה מטעם הרבנות תאפשר לתת מענה לעסקים ברחבי הארץ ולשבור את מונופול הרבנות. מונופול הכשרות כמו כל מונופול נותן שרות גרוע וגובה מחירים גבוהים ולא מוצדקים מהעסקים. הרבה אנשים בישראל רוצים כשרות אבל לא מוכנים להיכנע למונופול. והיום רבני צוהר מייצרים אלטרנטיבה מקצועית, ממלכתית וישראלית".