פרשנות: יש לשחרר את כל החשודים בתיק 4000 ממעצרם

פרשת המסרונים החמורה מהווה פגיעה קשה באמון הציבור במערכת המשפט ובחקירת פרשת ואללה-בזק, שצריכה להתנהל מעתה ללא המעצרים שעברו תחת ידי השופטת

פרשת המסרונים שפורסמה אמש (ראשון) לראשונה בחדשות עשר, חושפת סיפור מדכא ביותר, שייתכן ולא נראה כמותו במערכת אכיפת החוק הישראלית בשנים האחרונות. תיאום מוקדם, לכאורה, בין טוען בהליך שיפוטי לבין שופטת, תוך כדי שהם משחקים בימי מעצר של אנשים – הוא סיפור מדכא ביותר, שמהווה פגיעה קשה באמון הציבור במערכת המשפט ובחקירה.

בדיון היום, בית המשפט צריך יהיה לשחרר את כל החשודים בפרשה באופן מיידי, לא רק את אלה שעל ימי מעצרם התכתבו השופטת רונית פוזננסקי-כץ עם ראש צוות החקירה מטעם הרשות לניירות ערך עו"ד ערן שחם-שביט. חקירת תיק 4000 צריכה להימשך, אך ללא המעצרים שעברו תחת ידי השופטת.

 אלוביץ', הנדלר, חפץ, פילבר
 

אלוביץ', הנדלר, חפץ, פילבר (ללא קרדיט)

 

על שופטת המעצרים שכבר הושעתה מתפקידה, לפסול את עצמה לאלתר מעיסוק בתיק לפני שיבקשו ממנה לעשות כן. גם ראש צוות החקירה מטעם הרשות לניירות ערך שחם-שביט, שהוצא לחופשה, לא יוכל להמשיך לעסוק בתיק הזה. השניים עשויים גם להיות מפוטרים.

כאמור, לאור חשיפת ההתכתבות בין שופטת המעצרים פוזננסקי-כץ לנציג החקירה מטעם הרשות לני"ע שחם-שביט, בהם תיאמו לכאורה את הארכות המעצרים של החשודים בפרשה, ביקשו עורכי הדין של כלל העצורים בתיק לשחרר אותם ממעצרם לאלתר בטענה כי ההליכים בעניינם היו פסולים. הבוקר יתקיים דיון בביהמ"ש השלום בת"א בבקשה זו, אותו ינהל השופט עלאא מסראווה, שהחליף את פוזננסקי-כץ שהושעתה מתפקידה. גורמים במערכת המשפט העריכו כי לאור ההתפתחויות, לביהמ"ש יהיה קשה מאוד להשאיר את המעורבים בתיק 4000 במעצר.

 עו"ד שחם שביט והשופטת פוזננסקי
 

עו"ד שחם שביט והשופטת פוזננסקי (חדשות עשר וצילום מסך ביוטיוב)