משרדי חברת גנרל טרייד, חדשות עשר

אשליית השקעות: ביה"ס למסחר שמרוויח מהפסדי תלמידיו

בעלי "סימפל טרייד" דרשו מתלמידיהם להשקיע דרך חברה שהייתה בבעלותם, אך הכסף לא הועבר לבורסה והם סירבו להחזירו. אחד התלמידים: "עשו בעיות למי שלא סחר דרכם" • אנליסט

דודו רוז ושגיא קדם, הבעלים של בית הספר "סימפל טרייד" למסחר בשוק ההון, הסתירו את העובדה כי חברת ההשקעות "ג'נרל טרייד" שדרכה השקיעו תלמידיהם - נמצאת אף היא בבעלותם. בפועל, התלמידים הפסידו כספים רבים, שכעת הבעלים, שנהנו מעמלה גבוהה, מסרבים להחזירו. 

דור, שחלם להתעשר משוק ההון ולמד במכללת "סימפל טרייד", אמר כי "צוות הקורס כיוון כל הזמן שנשקיע דרך ג'נרל. הם עשו בעיות למי שלא סחר דרכם". הטענה של דור מקבלת ביסוס כשנחשפת שיחה בקבוצת הוואטסאפ של "סימפל טרייד" בה התעניין רוז בכמות התלמידים שסחרו עם חשבונות בג'נרל, אך כשגילה שרק מחצית מהם עשו כך, כתב "למה לא מילאו כולם?".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

פרשת המסרונים: שופטת המעצרים ומנהל החקירה הושעו מתפקידם

סטטוסים מתוקים: הסודות של האיש שמאחורי עמוד הפייסבוק המצליח

חשד לפגע וברח: ישראלית בת 27 נהרגה בתאונת דרכים בניו ג'רזי

 משרדי חברת גנרל טרייד

משרדי חברת גנרל טרייד (חדשות עשר)

 

דור ציין כי "בחדר המסחר המנטורים סוחרים יחד איתך. כביכול כשהם מפסידים אתה אמור להפסיד איתם וכך גם כשהם מרוויחים. זה מגדיל את המהימנות של המקום כשהם עושים את זה". אך, ר', מדריך לשעבר ב"סימפל טרייד" הפריך את הטענה של דור וטען כי "החשבנות של המדריכים היו דמה. לא באמת סחרנו".

ר' הוסיף כי בסופו של דבר "התברר לי שהמטרה של בית הספר הייתה להכווין את כל מי שבא ללמוד לסחור בג'נרל טרייד". עם זאת, מלבד העמלה הגבוהה שהגיעה לבעלים, מתברר כי ההשקעות כלל לא הועברו לבורסה, אלא הכסף נשמר אצל החברה והיא עשתה בו שימוש כרצונה.

עו"ד גיל דחוח, המייצג את התובעים נגד "ג'נרל טרייד", אמר "אתה לא באמת קונה מניות אלא הם רושמים לך כאילו קנית. בעצם אתה משחק מול זירת המשחק". נ', לקוחה שהשקיעה דרך ג'נרל טרייד אמרה: "כשרציתי למשוך את הכסף התחיל הסיפור: במשך ארבעה חודשים ניסיתי להתקשר, אך הם לא ענו לי.

מדודו רוז נמסר: "הסטודנטים של 'סימפל טרייד' מעולם לא חויבו לעבוד עם פלטפורמת מסחר מסוימת 'סימפל' ו'ג'נרל טרייד' הם שני גופים עסקיים נבדלים, ואין חפיפה ביניהם. העובדה שמדובר בזירת סוחר הייתה ידועה ללקוחות וצוינה במפורש בכתב ובעל פה.  בכל מקרה, המסחר מתבצע במחירים הטובים ביותר ואתם מוזמנים לבדוק זאת. הסוחרים שמלינים כיום, ביצעו בעצמם קודם לכן מאות ואלפי עסקאות מוצלחות. לגבי החזרת הכספים, ג'נרל טרייד עומדת באופן מלא אחר כל התחייבות ללקוחות שלה".

ממנכ"ל החברה אסף גונן נמסר כי הוא התפטר מהחברה בשל חילוקי דעות עם הבעלים.