ראש הממשלה נתניהו בישיבת ממשלה , רויטרס

בשישי: נתניהו ייחקר על פרשת בזק; ימסור עדות בפרשת הצוללות

פרסום ראשון: ראש הממשלה ייחקר באזהרה במסגרת תיק 4000 יום לפני שהוא צפוי לטוס לוושינגטון. מעצרו של היועץ האסטרטגי אלי קמיר החשוד בתיווך לשוחד הוארך בחמישה ימים

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייחקר באזהרה בפרשת "וואלה"-"בזק" ביום שישי - כך נודע לחדשות עשר. בנוסף ימסור נתניהו עדות בפרשת הצוללות. ביום שבת צפוי נתניהו להמריא לוושינגטון.

בנוסף, אלי קמיר, היועץ האסטרטגי של בזק, נחקר משעות הבוקר בפעם הראשונה במסגרת בתיק 4000 בחשד לתיווך לשוחד בתמורה אסורה לבעל השפעה ניכרת, קבלת דבר במרמה והלבנת הון - כך נודע לחדשות עשר. מעצרו הוארך בחמישה ימים בבית משפט השלום בתל אביב, חרף בקשת המשטרה להאריך את מעצרו בשמונה ימים.

מוקדם יותר, שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברת בזק התפטר מתפקידו כיו"ר הדירקטוריון, זאת בעקבות החשדות נגדו בתיק 4000. בנו של אלוביץ', אור, התפטר גם הוא מתפקידו כחבר דירקטוריון. כך גם לגבי רעייתו של אור, אורנה. שאול אלוביץ' חשוד במתן שוחד בצורה של סיקור חיובי לבני הזוג נתניהו, באתר החדשות וואלה שבשליטתו. בנוסף לכך, הרשות לניירות ערך המליצה להעמידו לדין בגין עבירות דיווח, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות שיבוש מהלכי משפט.

שאול אלוביץ'

התפטר מדירקטוריון בזק. אלוביץ'(ללא קרדיט )

 

הבוקר פורסם בעיתון "ידיעות אחרונות" כי בעקבות עדויות והקלטות שהעביר מנכ"ל "וואלה", אילן ישועה, לרשות ניירות ערך לפני שנה, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אישר לחוקרי המשטרה לבצע האזנות סתר במשך שלושה חודשים לחשודים המרכזיים בפרשה - שאול אלוביץ', מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר ויועץ התקשורת ניר חפץ. 

אתמול פורסם לראשונה בחדשות עשר כי ישועה לא הקליט רק את הבעלים של "בזק" שאול אלוביץ', אלא גם את מנכ"לית החברה סטלה הנדלר. גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק אמרו כי השיחות בין השניים קושרות בין ההוראות שקיבל ישועה על הסיקור ב"וואלה" להחלטות ב"בזק".

עוד פורסם לראשונה בחדשות עשר, כי ישועה נהג להקליט גם את רעייתו של שאול, איריס אלוביץ', דמות מפתח בפרשה. בעדותו סיפר פרטים קשים על מה שעשו לו, והשתמש בביטויים קשים נגדם. ההקלטות החלו אחרי תחקיר עיתונאי על התנהלות "וואלה", ונמשכו כשנתיים.

 אילן ישועה

הקליט את אלוביץ'. ישועה(ללא קרדיט )

 

בחדשות עשר פורסם בתחילת השבוע שעבר כי ישועה העיד במשטרה על כך שבני הזוג נתניהו דרשו מאלוביץ', בעלי האתר, ורעייתו איריס, לפטר את עורך האתר, אבירם אלעד. כמו כן פורסמה לראשונה בחדשות עשר הודעת הוואצאפ שבה נוזפת שרה נתניהו באיריס אלוביץ', על כך שהדבר עדיין לא קרה.