אלי קמיר, חדשות עשר

פרסום ראשון: קמיר נחקר ויובא להארכת מעצר במסגרת פרשת 4000

היועץ האסטרטגי, המעורב גם בפרשת מינוי תמורת זיכוי, נחקר בחשד לתיווך לשוחד ויובא לדיון בהארכת מעצרו. מוקדם יותר בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', התפטר מהדירקטוריון

אלי קמיר, היועץ האסטרטגי של בזק, נחקר משעות הבוקר בפעם הראשונה במסגרת בתיק 4000 - כך נודע לחדשות עשר. הוא חשוד בתיווך לשוחד בתמורה אסורה לבעל השפעה ניכרת, קבלת דבר במרמה והלבנת הון, ויובא הערב לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב.

קמיר חשוד גם במעורבות בפרשת "מינוי תמורת זיכוי" - לפי החשד, הוא פנה לשופטת הילה גרסטל והעביר מסר מיועצו של נתניהו לשעבר ניר חפץ, לפיו אם תסגור את התיק נגד רעיית ראש הממשלה, יקודם מינויה לתפקיד היועמ"ש. מוקדם יותר דווח כי קמיר וחפץ ישוחררו היום ממעצר במסגרת פרשה זו.

קמיר היה בעברו עיתונאי שהתקדם בתחום ייעוץ התקשורת והפך ליועץ אסטרטגי שעובד עם גופים גדולים. ב-2015 הוא חתם על חוזה עתק עבור בזק. עד כה שמו נקשר בתיק בזק והוא מסר עדות, אבל הוא לא הוגדר חשוד.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בית המשפט גזר מאסר עולם על הפלסטיני שרצח את מיכל חלימי

בצעד דרמטי: כנסיית הקבר נסגרה בעקבות גביית ארנונה ממוסדותיה

פרה שהובלה לשחיטה נמלטה - שחתה לאי והסתתרה במשך חודש

 שאול אלוביץ
 

שאול אלוביץ' (אייל טואג)

 

מוקדם יותר, שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברת בזק התפטר מתפקידו כיו"ר הדירקטוריון, זאת בעקבות החשדות נגדו בתיק 4000. בנו של אלוביץ', אור, התפטר גם הוא מתפקידו כחבר דירקטוריון. כך גם לגבי רעייתו של אור, אורנה. שאול אלוביץ' חשוד במתן שוחד בצורה של סיקור חיובי לבני הזוג נתניהו, באתר החדשות וואלה שבשליטתו. בנוסף לכך, הרשות לניירות ערך המליצה להעמידו לדין בגין עבירות דיווח, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות שיבוש מהלכי משפט.

הבוקר פורסם בעיתון "ידיעות אחרונות" כי בעקבות עדויות והקלטות שהעביר מנכ"ל "וואלה", אילן ישועה, לרשות ניירות ערך לפני שנה, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אישר לחוקרי המשטרה לבצע האזנות סתר במשך שלושה חודשים לחשודים המרכזיים בפרשה - שאול אלוביץ', מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר ויועץ התקשורת ניר חפץ. 

אתמול פורסם לראשונה בחדשות עשר כי ישועה לא הקליט רק את הבעלים של "בזק" שאול אלוביץ', אלא גם את מנכ"לית החברה סטלה הנדלר. גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק אמרו כי השיחות בין השניים קושרות בין ההוראות שקיבל ישועה על הסיקור ב"וואלה" להחלטות ב"בזק".

ביום שישי הקרוב צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו למסור עדות בפרשת הצוללות וככל הנראה גם להיחקר באזהרה בפרשת "וואלה"-"בזק". החקירה עשויה להידחות לבקשתו בשל נסיעתו לוושינגטון.

עוד פורסם לראשונה בחדשות עשר, כי ישועה נהג להקליט גם את רעייתו של שאול, איריס אלוביץ', דמות מפתח בפרשה. בעדותו סיפר פרטים קשים על מה שעשו לו, והשתמש בביטויים קשים נגדם. ההקלטות החלו אחרי תחקיר עיתונאי על התנהלות "וואלה", ונמשכו כשנתיים.

בנוסף, מסתבר שכבר לפני ארבעה חודשים החלו ב"להב 433" במשא ומתן חשאי עם שלמה פילבר במטרה לחתום איתו על הסכם עד מדינה. המשא ומתן התנהל באופן מאוד דיסקרטי וחשאי, במקומות נסתרים כמו תחנות דלק וכו'. ההצעה מוכיחה שפילבר לא "נשבר אחרי ארבע שעות חקירה" כפי שנטען השבוע, אלא "התבשל" עם הרעיון זמן רב. 

בחדשות עשר פורסם בתחילת השבוע שעבר כי ישועה העיד במשטרה על כך שבני הזוג נתניהו דרשו מאלוביץ', בעלי האתר, ורעייתו איריס, לפטר את עורך האתר, אבירם אלעד. כמו כן פורסמה לראשונה בחדשות עשר הודעת הוואצאפ שבה נוזפת שרה נתניהו באיריס אלוביץ', על כך שהדבר עדיין לא קרה.