תאונה בכביש 5, שבה נהרג בן 40 לאחר התנגשות בין רכב למשאית , תיעוד מבצעי מד"א

הקטל בכבישים: שלושה הרוגים ושני פצועים קשה ביממה האחרונה

בן 40 נהרג בתאונה סמוך למחסום חוצה שומרון. בן 50 מת לאחר שהתנגש עם רכבו בפרה בקרבת היישוב מסד. בתאונת פגע וברח ליד ג'אסר א-זרקא נהרג עטא נג'אר, תושב המקום

הקטל בכבישים נמשך: שלושה אנשים נהרגו בתאונות דרכים ברחבי הארץ מאתמול בערב. 

אדם בן 40 נהרג הבוקר (ראשון) בעקבות תאונת דרכים בין רכב ומשאית בכביש 5, סמוך למחסום חוצה שומרון. בתאונה נפצעו שני אנשים נוספים קל, צוות מגן דוד אדום פינה אותם לבית החולים בלינסון.

"מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד", סיפר פרמדיק מד"א שגיא אברמוב, "גבר כבן 40 שכב בסמוך לטנדר כשהוא מחוסר הכרה עם חבלת ראש קשה. ביצענו בו מספר בדיקות רפואיות על מנת להעניק לו טיפול רפואי, אבל הפציעה שלו הייתה קשה מאוד ובתוך זמן קצר נקבע מותו. נהג המשאית ופצוע נוסף מהטנדר, גברים כבני 40, התהלכו בזירה כשהם בהכרה מלאה וסובלים מחבלות בגפיים".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

שריפה פרצה בדירה בירושלים: בת 60 פונתה במצב אנוש

דוח תגובה דמוקרטי: לא נפל פגם בהאזנות ה-FBI לבכירי מטה טראמפ

למרות החלטה על הפסקת אש בסוריה - דיווחים על הפצצות ליד דמשק

  הרכב המסחרי שהתנגש בפרה בכביש 65
 

הרכב המסחרי שהתנגש בפרה בכביש 65 (תיעוד מבצעי מד"א)

 

גבר בן 60 מהיישוב מסד נהרג הלילה לאחר התנגשות בין רכב מסחרי בפרה בכביש 65 ממערב לכנרת בסמוך לישוב מסד. פרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו לזירת התאונה קבעו את מותו של האיש במקום. הפרה נהרגה אף היא באירוע הקשה.

פרמדיק מד"א, נזייה סלייח, שהגיע לזירת התאונה תיאר את שראה: "כשהגענו למקום המראה היה קשה. ראינו רכב מסחרי מעוך בצד הדרך ובמרחק כעשרה מטרים שכב גבר בשנות החמישים עם פציעה רב מערכתית, מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק. לאחר בדיקות רפואיות נאלצנו לקבוע את מותו במקום. במרחק של עשרות מטרים ראינו את הפרה מתה על הכביש".

הבוקר נודע כי הפרה לא הייתה מסומנת ואינה שייכת לבעלים מוכר. עם זאת, במשטרה מתכוונים להגביר את האכיפה נגד פרות משוטטות, תופעה שהפכה מסוכנת בצפון הארץ, בדומה לתופעת הגמלים המשוטטים בדרום.

 עטא נאג'ר שנהרג בתאונת פגע וברח סמוך לג'סאר א=זרקא
 

עטא נג'אר שנהרג בתאונת פגע וברח סמוך לג'סאר א-זרקא (ללא קרדיט)

 

בתאונת פגע וברח שאירעה אמש בכביש 2, נהרג עטא נג'אר, תושב ג'אסר א-זרקא בן 63, לאחר שנדרס סמוך למועצה המקומית. נאג'ר נהרג בעת שחזר מעבודה ברפת שבבעלותו, הנמצאת בצידו השני של הכביש. אחיו של נג'אר, איברהים, מת בביתו מדום לב לאחר ששמע על התאונה. המשטרה עצרה הבוקר חשוד במעשה, תושב קריית מוצקין בן 48, והוא יובא היום לבית המשפט.

סמי עלי, קרוב משפחה של האחים, אמר היום: “מותם של שני האחים הינו טרגדיה אכזרית. האח עטא נג'אר נדרס למוות על כביש החוף אתמול בערב, ולאחר מספר שעות, נפטר אחיו אבראהים מדום לב, מרוב צער וכאב". עוד טען קרוב המשפחה כי קטע הכביש שבו נהרג נאג'ר, גבה את חייהם של יותר מ-25 אנשים מאז שנות ה-80, ואינו כולל גשר להולכי רגל. כמו כן, בצד הכפר יש רק מעקה בטון בגובה מטר. עלי קרא לגורמים המתאימים להתקין אמצעי בטיחות לאלתר, ולסיים את סבל התושבים.


הבוקר גם נפצע קשה פעוט כבן שנתיים שנפגע מרכב בבאקה אל גרבייה. בנוסף, הולכת רגל נפצעה קשה בכפר עראבה שבגליל לאחר שנדרסה כאשר ניסתה לחצות כביש ראשי שלא במעבר חצייה. הנהג עוכב לחקירת המשטרה. מאוחר יותר, הולך רגל כבן 41 נפגע מרכב ברחוב משה דיין באשדוד. צוות מד"א פינה אותו לביה"ח אסותא אשדוד.

  הרכב המסחרי שהתנגש בפרה בכביש 65
 

הרכב המסחרי שהתנגש בפרה בכביש 65 (תיעוד מבצעי מד"א)

 

התאונות ביממה האחרונה התרחשו למרות סוף שבוע שבו שללה המשטרה למעלה מ-120 רישיונות לנהגים שביצעו עבירות תנועה חמורות. 86 כלי רכב הוחרמו, ולמעלה מ-3,400 דוחות חולקו לנהגים ברחבי הארץ.