הפגנת מבקשי מקלט מול בית הנשיא, ללא קרדיט

בעקבות פוסט: עוכבו שניים שאיימו לפגוע במפגינים נגד הגירוש

החשודים הביעו נכונות בפייסבוק להפר את הסדר בהפגנה נגד גירוש מבקשי המקלט בת"א. בפוסט נכתב: "הגיע הזמן לעשות מהומות". המשטרה חקרה את השניים, כשאחד מהם היה חמוש

שני חשודים עוכבו היום (שבת) לחקירה לאחר שע"פ החשד תכננו לפגוע במפגינים במהלך ההפגנה, שתיערך הערב בתל אביב בנושא גירוש מבקשי המקלט. השניים נעצרו לאחר שהמשטרה הבחינה בפוסט שפורסם אתמול בפייסבוק הקורא להפר את הסדר הציבורי ולגרום למהומות. המשטרה איתרה את החשודים, עיכבה אותם לחקירה ובסיומה החרימה לאחד החשודים את נשקו האישי.

בפוסט שעורר את חשד המשטרה נכתב: "חברים מחר בערב זה קורה – הקרב על סילוק המסתננים הגיע הזמן לעשות מהומות ולהגן על הבית. תגיעו מחר להפגין כי אין לנו בית אחר". בחלק מהתגובות לפוסט נכתב: "אני חמוש", "מחר זה המקום הכי טוב להתחיל בו" ו"כל הכבוד! אל תטעה זו הולכת להיות מלחמה".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

האם מחקר חדש יפתור את מצוקת הפקקים?

השיטה הזאת לקילוף שום שלם ב-20 שניות תשנה את חייכם

ילד עושה בושות: איך מתמודדים עם התנהגות מביכה של הילדים?

פוסט בפייסבוק הקורא "לעשות מהומות" בהפגנה נגד גירוש מבקשי המקלט

פוסט בפייסבוק הקורא "לעשות מהומות" בהפגנה נגד גירוש מבקשי המקלט(דוברות המשטרה)

 

ממשטרת ישראל נמסר: "אנו נאפשר לכל אזרח את חופש הביטוי והמחאה. יחד עם זאת נפעל ביד קשה כנגד עבריינים המבקשים לפגוע בשלום הציבור ובביטחונו". כמו כן הדגישה המשטרה כי חל איסור על הכנסת כלי נשק להפגנה.

סערת גירוש מבקשי המקלט הגיעה לשיאה, כשבחודש שעבר החלה רשות ההגירה בתהליכים ליישם את עקרונות הגירוש למדינה שלישית. למגורשים כמה ברירות: לצאת מרצון עד סוף מארס ולקבל מענק של 3,500 דולר מהמדינה, או להיכלא בכלא סהרונים. ייתכן שגם יוחלט לגרש בכוח סרבנים, שיועברו לרואנדה. למרות ההתעוררות האזרחית והמחאות נגד המהלך השנוי במחלוקת, סירוב של רואנדה יכול להיות המהלך היחיד שיעצור את הגלגל.

 תגובות לפוסט בפייסבוק שקורא "לעשות מהומות" בהפגנה נגד גירוש מבקשי המקלט
 

תגובות לפוסט בפייסבוק שקורא "לעשות מהומות" בהפגנה נגד גירוש מבקשי המקלט (דוברות המשטרה)