הפגנת ניצולי טבח התיכון בפלורידה בעד הגבלת מכירת נשק, רויטרס

בעקבות הטבח בתיכון: חברות ענק מנתקות קשר עם לובי הנשק

ניצולי הירי החלו בקמפיין, אליו הצטרפו כוכבי הוליווד, התובע מחברות שלא לשתף פעולה עם איגוד הרובאים. "הרץ" ו"אנטרפרייז" כבר הודיעו כי יפסיקו הנחות לחברי ה-NRA

לאחר הטבח בתיכון בפלורידה, התלמידים פצחו בקמפיין שמטרתו ללחוץ על חברות ותאגידים גדולים במטרה שינתקו את קשריהם עם איגוד הרובאים האמריקני. כעת גם הוליווד הצטרפה ל-#BoycottNRA וענקיות השכרת הרכב "הרץ" ו"אנטרפרייז" הודיעו רשמית כי יחדלו מלתת את ההנחה שניתנה ללקוחות חברי NRA.

ההאשטאג החל לתפוס תאוצה בסוף השבוע האחרון, כשגולשים רבים תייגו חברות הקשורות ללובי הנשק האמריקני, בטענה כי חוקי הנשק המקלים בארה"ב במימונו ובעידודו של איגוד הרובאים הם אלה שמאפשרים מקרי טבח וירי כה רבים ברחבי ארה"ב.

חברות כמו "בסט ווסטרן", "מלונות ווינדהאם", חברת אבטחת התוכנה "סימאנטק", "הבנק הלאומי של אומהה" וחברות רבות נוספות חשו את זעמם של הגולשים, שתבעו מהן לנתק כל קשר עם ה-NRA. בין השחקנים שלקחו חלק בקמפיין הרשת: אליסה מילאנו, סת' מקפארלן, דברה מסינג ורבים אחרים.

הפגנת ניצולי טבח התיכון בפלורידה בעד הגבלת מכירת נשק
 

הפגנת ניצולי טבח התיכון בפלורידה בעד הגבלת מכירת נשק( רויטרס)

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נאם אתמול (שישי) בוועידת CPAC והביע תמיכה בלובי הנשק: "אין אדם שמכבד את איגוד הרובאים אמריקני יותר ממני. הם חברים שלי והם תמכו בכולנו".

ניקולאס קרוז, בן ה-19 שפתח באש ורצח 17 אנשים בביה"ס התיכון בפארקלנד ביום רביעי, הודה בהתכתבויות ברשת כי הוא אובססיבי לאלימות ולנשק. רשת CNN האמריקנית חשפה התבטאויות שלו בצ'אט קבוצתי באינסטרגם, בהן אמירות שנאה וגזענות.

בין מאות ההודעות בעלות אופי גזעני, ממים וסרטונים גזעניים, קרוז כתב בין השאר כי הוא "שונא יהודים, כושים ומהגרים". הוא גם התבטא בנוגע להריגת מקסיקנים וכליאת שחורים בשלשלאות, כשהוא מסביר כי הוא שונא שחורים פשוט משום שהם שחורים, ושונא יהודים משום שהוא מאמין שהם רוצים להרוס את העולם.

בהתכתבויות ברשת השתתף  בדיונים רבים על נשקים, שקרוז היה חובב מושבע שלהם כפי שכבר התגלה לאחר שהוא פרסם סרטון שלו יורה בנשק מסוג AR-15, שבו גם השתמש בטבח, הוא שוחח ברשת על האופן שבו הוא אוחז את הנשק. במקרה אחר הפנו אותו שאר החברים בצ'אט לאתר המציע למכירה התקן לנשק שהופך אותו לאוטומטי, למרות שלא נמצאה עדות לכך שהוא רכש אותו