מוריס אזולאי, אביו של אלירז שנורה מטווח אפס על ידי שכנו בנס ציונה, חדשות עשר

האב שלא זז ממיטת בנו שנורה מטווח אפס במהלך סכסוך שכנים

הרופאים נלחמים בחודש האחרון על חייו של אלירז, שנורה ע"י שכן ליד ביתו בנס ציונה. חבריו שהיו עמו בתקרית הפקירו אותו מדמם בזירה, אך מוריס אביו - לא עוזב אותו לרגע

לפני כחודש חזר אלירז אזולאי, בן 27, ממסיבת אירוסין יחד עם חבריו, וישב עמם לשתות במרכז השכוני בסמוך לביתו בשכונת יד אליעזר שבנס ציונה. שכנו, מאבטח בבית ספר, ביקש מהם להיות בשקט. על פי אחת העדויות, אלירז ענה לו באופן מזלזל: "תעלה הביתה אתיופי, אין לך שיניים בפה". עד אחר טוען שאלירז לא אמר את המילים האלה. כך או אחרת, המאבטח, שהיה שתוי, עלה לביתו, לקח את אקדחו, ירד איתו למטה וירה מטווח אפס כדור בראשו של אלירז, כך על פי החשד. חבריו של אלירז ברחו מהמקום, בזמן שהוא נשאר בסירה מתבוסס בדמו במשך 38 דקות. סייר עירייה שעבר במקום, ראה את אלירז מוטל והזעיק עזרה.

מאז, יושב מוריס, אביו של אלירז, מעל מיטת בנו, שנפצע אנושות מהירי. מוריס מודה לסייר שהזעיק עזרה, אבל לחברים של אלירז שנטשו אותו מבלי להזעיק עזרה הוא לא סולח: "היו איתו 'חברים' שהשאירו אותו שם זרוק. אף אחד לא הואיל בטובו להזעיק עזרה. מבחינתי הם כמו היורה".

 מוריס אזולאי, אביו של אלירז שנורה מטווח אפס על ידי שכנו בנס ציונה
 

מוריס אזולאי, אביו של אלירז שנורה מטווח אפס על ידי שכנו בנס ציונה (חדשות עשר)

 

הרופאים והאחיות בבית החולים תל השומר נלחמים על חייו, אך אלירז עדיין לא התעורר. במצבו חל שיפור קל השבוע, הוא פקח את עיניו ומדי פעם מגיב לרופאיו.

סכסוכים בין שכנים אמנם לרוב אינם מסתיימים באופן הטראגי בו נגמר האירוע בנס ציונה, אך מהווים תופעה נפוצה בישראל. 70 אחוזים מהישראלים העידו שהם רבים עם השכנים שלהם, כשהסיבה המרכזית לכך היא רעש. 60 אחוזים העידו כי סכסוכי השכנים מעסיקים אותם ברמה היומיומית. עשרה אחוזים אפילו שקלו לעבור דירה בגלל הסכסוך. 

תגובת המשטרה: "סכסוך שכנים איננו מהווה עבירה פלילית לכשעצמו, ולכן יש להימנע מהטעיית הציבור בהקשר זה. מטבע הדברים ככל שיש תלונות הדדיות בין שכנים שעניינן חשד לביצוע עבירה פלילית - מחובתה של המשטרה לפתוח בחקירה. בפועל מרבית התיקים הללו מועברים לטיפול השוטרים הקהילתיים ו/או מטפלים בהליך של הסדר מותנה".