איש הסוד שעלול להפליל את נתניהו: מי אתה, ניר חפץ?

הוא קפץ מעולם התקשורת לפוליטיקה, שרת מחנות אויבים – ורכש לו כמות שונאים אדירה, שרבים מהם כעת שמחים לאידו. "הוא תמיד חיפש את דרכו למעלה באמצעות דריכה על גוויות"

המוציא והמביא: קשה לחשוב על אדם שהילך במשך כל כך הרבה שנים בתפר שבין תקשורת, פוליטיקה וערכים, ורכש לו פחות אויבים – יותר מניר חפץ. קשה גם לחשוב על אדם שדילג כל כך הרבה פעמים בין מחנות של אויבים, כשהוא משרת פעם אחת אדון כזה, ופעם אחרת את אויבו המובהק.

מי שקפץ מ"ידיעות אחרונות" למעריב, מזרועותיו של נוני מוזס לזרועות בנימין ושרה נתניהו, ומי שעל פי החשד הציע לשופטת הילה גרסטל מינוי לתפקיד היועמ"ש תמורת סגירת תיקי שרה נתניהו וחיבר לכאורה בין משפחת נתניהו לבין מערכת וואלה, ודאג להטיית הסיקור באתר.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

השתול: האם המשטרה עקבה אחר פעילי ההפגנות בפתח תקווה?

אוטוטו מטיילים: פעילויות לסוף השבוע בעמק הירדן

דו קיום: מאמן הקפוארה מכוכב יאיר שמדריך את ילדי המגזר הערבי

"הוא תמיד רצה להיות מקורב לראש הממשלה", סיפר .עו"ד אורן מאירי, לשעבר כתב "ידיעות אחרונות", "כשזה היה אריק שרון זה היה אריק שרון, וכשזה היה נתניהו אז הוא העדיף ללכת עם נתניהו. זו האג'נדה שלו".

 ניר חפץ
 

רכש אויבים ששמחים לאידו. ניר חפץ בביהמ"ש

 

בציבור חפץ פחות מוכר, אבל בעולם הפוליטי, התקשורתי והאסטרטגי, ניר חפץ נחשב לדמות מפתח. אומרים ש"אין שמחה גדולה משמחה לאיד", וחפץ השאיר אחריו שובל של שונאים. "הוא תמיד חיפש את דרכו למעלה באמצעות דריכה על גוויות ורמיסת עובדים", טוען נתי טוקר, כתב "דה מרקר".

 לא מעט פעמים נטען כי חפץ השפיע באופן ישיר על מה ואיך יפורסמו ידיעות בעיתון. שני עיתונאים אף טענו כי חפץ פיטר אותם באופן ישיר ועקיף, כיוון שכתבות שפרסמו לא מצאו חן בעיני מישהו. "כשהתחלתי לעבוד על הנושא, קיבלתי הוראה מירון דקל, מפקד גלי צה"ל באותם הימים, הודעה לפיה 'חפץ הוא עניין רגיש'", סיפר אבנר הופשטיין, לשעבר ראש דסק התחקירים בתחנה, "אחרי שפרסמתי את התחקירים על חפץ, מאותו רגע חיי היו קשים מאוד, מצדו ומצד המשנה שלו, אבי ברזילי". מירון דקל נמסר בתגובה: "אלו דברים שלא ראויים לתגובה"

ואם לא די בכך, השבוע נחתה עוד פרשה – "מינוי תמורת זיכוי" – השופטת גרסטל נקראה לתת עדות במשטרה על כך שלטענתה ניר חפץ שוחח עם ידידה, אלי קמיר, והעלה באזניו רעיון שהיא תמונה ליועמ"ש בתמורה לסגירת תיק המעונות. מאז הפרשה הייתה שנויה במחלוקת – או שזה היה רעיון שולי או שזו הייתה הצעה מושחתת.