דו קיום: מאמן הקפוארה מכוכב יאיר שמדריך את ילדי המגזר הערבי

כשגל סיים קורס מדריכים בווינגייט, הוא בחר לאמן בטירה כי "בנתניה לא חסר קפוארה". כיום הוא מלמד בכמה ישובים ערביים, ומכיר לילדי המגזר ענף ספורט שלא היה נגיש להם

במגזר הערבי אין לילדים אפשרויות רבות להתנסות ולהתאמן בענפי ספורט מגוונים, בטח שלא בקפוארה. זו הסיבה שגל ברוכין, מדריך קפוארה יהודי מכוכב יאיר,  בחר לאמן ביישוב הערבי טירה. "בנתניה ובכפר סבא לא חסר קפוארה – אבל בטירה חסר", אומר גל, "רציתי להשלים את החוסר הזה, לתת איפה שאין".

ברוכין כבר 17 שנים בעולם הקפוארה, וב-10 האחרונות בטירה. בתחילה נעזר במתרגמת כדי להעביר את השיעורים לתלמידים הבודדים שהגיעו אליהם, ואז החליט, כדי להתחבר עם הילדים, לדבר עמם ישירות בשפתם.

 גל ברוכין, מדריך קפוארה מכוכב יאיר שמאמן את ילדי טירה
 

גל ברוכין, מדריך קפוארה מכוכב יאיר שמאמן את ילדי טירה (חדשות עשר)

 

הורי התלמידים מביעים אהדה רבה לגל. מוחמד, אב לתלמיד קפוארה, מחמיא למאמן: "הילדים אוהבים אותו, מהשפה לא יודעים אם הוא ערבי או יהודי". סברין, אם לתלמיד נוסף של גל, מצטרפת לשבחים: "הוא מתנה לילדים, אנחנו תומכים בו מאוד".

כיום, גל מלמד בכמה יישובים ערביים, ומכיר להם ענף ספורט שעד עכשיו אפילו לא חשבו עליו. היום במרכז בטירה יש כמעט מאה תלמידים, והראשונים שהגיעו לכאן לפני עשר שנים, עומדים להפוך למדריכים בעצמם.

דף ההדסטארט של הפרויקט:

https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=23995