אבו מאזן מפריך את השמועות: "הבדיקות שעברתי בארה"ב - שגרתיות"

יו"ר הרש"פ בן ה-82 הכחיש כי חלה הידרדרות במצבו הרפואי, ואמר כי תוצאות הבדיקות שערך בבי"ח בבולטימור "טובות ומרגיעות". הוא שוחרר וצפוי להמריא היום לרמאללה

בווידאו: אבו מאזן הציג תוכנית שלום: על פלסטין להתקבל כחברה מלאה באו"ם

יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, עבר אמש (רביעי) בדיקות רפואיות בבית חולים בבולטימור שבארצות הברית, ושוחרר. בריאיון שערך הלילה לטלוויזיה הפלסטינית, לאחר שחרורו מבית החולים, הפריך אבו מאזן בן ה-82 את השמועות על הידרדרות במצבו הרפואי: "התוצאות טובות ומרגיעות".

אבו מאזן היה אמור להמריא שלשום מארה"ב לוונצואלה. לא ידוע אם ביטול הביקור במדינה קשור לבדיקות שנערכו לו בבית החולים. הוא ימריא היום בחזרה לרמאללה.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

שיטת השקשוקה: השפים שרוצים לבשל - אבל לא במסעדה

פרסום ראשון: השופטת גרסטל סירבה לעימות עם מקורבה אלי קמיר

תלמיד לא יופיע בתמונת המחזור - כי תקף מילולית את המורה

אבו מאזן במועצת הבטחון בניו יורק
 

אבו מאזן במועצת הבטחון בניו יורק (UN Web TV)

 

מלבד לבדיקות הרפואיות, אבו מאזן ניצל את ביקורו בארצות הברית גם לצרכים דיפולמטיים. ברביעי, כזכור, נאם הנשיא הפלסטיני במועצת הביטחון של האו"ם, הציג תוכנית שלום וקרא בין השאר להכרה בפלסטין. "אני קורא למדינות שעדיין לא עשו זאת להכיר בפלסטין", אמר אבו מאזן, "זה לא דבר שסותר משא ומתן אלא עוזר לו".

בריאיון שערך הלילה התייחס אבו מאזן גם לתגובות לנאומו: "אני חושב שהתכנית שהצגתי זוכה לגיבוי גם ברמה האזורית וגם ברמה הערבית", אמר, "דרישותינו אינן בלתי אפשריות - יישום החלטות בין לאומיות ומנגנון רב-משתתפים שיפקח על המו"מ". הוא הוסיף כי "אין בכך כל חדש ולכן אף אחד לא יכול לדחות רעיונות אלה. הלוואי ויסכימו ליישם את זה גם ברמה המעשית".