הקלטת ישועה - הראיה ששכנעה את היועמ"ש להעביר את התיק למשטרה

עד שמנדלבליט שמע את ההקלטות, שבהן אלוביץ' הסביר שסיקור חיובי ישפיע על גורל בזק, הוא לא היה בטוח אם הסוגייה מחייבת חקירה • פרסום ראשון: נתן אשל צפוי להיחקר בפרשה

תיק 4000 - פרסום ראשון: לאחר שהבוקר פורסם כי מנכ"ל אתר "וואלה", אילן ישועה, סיפק לחוקרים הקלטות של שיחותיו עם בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', כשהאחרון מורה לו להעניק סיקור אוהד לראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו, כעת נחשף כי ההקלטות הן שהובילו את היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדבליט, להעביר למשטרה את החקירה בפּרשה. מנדלבליט, שהיה מאוד מהוסס אם מדובר בסוגייה שיש להעביר למשטרה, שוכנע באמצעות אותן קלטות שהובאו תחילה לרשות ניירות ערך. 

יש לציין כי ישועה הקליט את אלוביץ' במשך תקופה ארוכה, בערך כשנתיים. החשודים עומתו עם חלק מההקלטות

ועד כה השמיעו החוקרים באוזניו של אלוביץ' רק הקלטה אחת. גורם אכיפה אמר כי ההקלטות הן חזקות, וכי הן מחזקות ראיות אחרות שיש בתיק, כולל עדותו של עד המדינה, שלמה פילבר.

עוד נחשף לראשונה בחדשות עשר כי באחת מאותן שיחות שהוקלטו נשמע אלוביץ' כאשר הוא אומר למנכ"ל "וואלה" כי הסיקור החיובי משפיע על גורלה של בזק וכי יש לכך משמעות לאינטרסים של החברה. דברים אלו מחזקים את תיאוריית השוחד.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

חשד לפשע שנאה בשומרון: צלבי קרס רוססו על קבר יהושע בן נון

חשד: בעל מכון שיזוף צילם קטינות בעירום ללא ידיעתן

עקב תלונות על חיפוש חמץ בתיקים: הוגשה עתירה נגד בתי החולים

 שאול אלוביץ' ואילן ישועה
 

שאול אלוביץ' ואילן ישועה(ללא קרדיט )

 

בתוך כך, שלמה פילבר, עד המדינה בפרשה, העיד במשך היום עדויות רבות, ועל פי הערכות הוא צפוי להפליל גם את נתן אשל, מי שנחשב לאחד המקורבים ביותר לראש הממשלה, בין היתר בניסיון המכירה של אתר "וואלה". בעקבות עדות זו, צפוי אשל להיות מזומן לחקירה באזהרה על מעורבותו לכאורה.

מוקדם יותר היום, מעצרו של אלוביץ' הוארך בהסכמה בארבעה ימים. מעצרו של עד המדינה בפרשה, מנכ"ל משרד התקשורת המושעה שלמה פילבר, הוארך אתמול ב-15 ימים בהם ישהה במתחם שמיקומו אינו ידוע לציבור. במקביל, ז'ק חן, עורך דינו של שאול אלוביץ' טען כי בחקירת בעלי בזק, אמרו לו החוקרים: "הסיפור שלך גמור. כשתשתחרר תהיה מאבטח בסופרמרקט".

 ניר חפץ
 

ניר חפץ בדיון להארכת מעצרו( ללא קרדיט)

 

בדיון הארכת המעצר של איריס ואור אלוביץ', רעייתו ובנו של בעל השליטה בבזק, אמר האחרון כי לא אכל ולא שתה כלום מהבוקר. בתום הדיון הוחלט כי מעצרה של איריס אלוביץ' יוארך ב-4 ימים. פרקליטו של אור אלוביץ', דרור מתתיהו, שאל במהלך הדיון - "איך יכול להיות שהאלוביצ'ים רצו למכור את אתר וואללה אם זה הכלי שבאמצעותו נטען שהתבצע מתן השוחד לרה"מ?".

בתוך כך, מעצרו של יועץ ראש הממשלה לשעבר, ניר חפץ, הוארך הערב בארבעה ימים, בגין מעורבותו בפרשת 4000. מוקדם יותר, הוארך מעצרו ב-3 ימים בדיון הנוגע לפרשת "מינוי תמורת זיכוי". חפץ התלונן בדיון האחרון על התנאים הקשים בהם הוא מוחזק במעצר. 

"התעוררתי בבוקר עם מאות עקיצות של פשפשים וכל גופי מכוסה שלפוחיות. כשהגעתי הבוקר לחקירתי ביקשתי רופא כדי שיתנו לי משהו להרגעה והתשובה הייתה: 'לא מתים מזה, אתה תקבל טיפול מהשב"ס'. היו לי מאות שלפוחיות בידיים ובגוף ואני לא מאמין שהקריטריון לראות רופא זה רק כשנשקפת סכנת חיים. קיבלתי טיפול מצוין מהשב"ס רק בלילה", אמר.

לדבריו, "ביום הראשון שנעצרתי הגעתי בלילה לאחד ממתקני שב"ס, שם כנראה זיהו אותי עצירים ביטחוניים מעזה וקמה מהומה. שמעתי צעקות בערבית 'נתניהו' והייתה מהומה גדולה. ניגשתי לשב"ס וטיפלו בזה. אני לא עציר לגמרי רגיל ויש לי נסיבות מיוחדות כשאני מגיע למקומות. בגלל עניין זה, שב"ס החליט להעביר אותי למתקן בעיר אחרת, ומאז הבגדים שביהמ"ש הורה להכניס לי לא עברו ואני 72 שעות עם אותם הבגדים".