שיבושים בנתב"ג: העובדים עיכבו את ההמראות במשך שלוש שעות

ועד העובדים הנחה את מגדל הפיקוח לעכב את הטיסות היוצאות. ההנהלה איימה לפנות לבית הדין לעבודה, וכעבור שעות ספורות המהלך הופסק - אך העיכובים עדיין מורגשים

עובדי נמל התעופה בן גוריון שיבשו היום (חמישי) במשך כשלוש שעות את ההמראות ויצרו עיכובים בלוח הטיסות. זאת, מבלי שהעניקו התרעה מוקדמת.

בשעה 15:50 ניתנה הנחיה במגדל הפיקוח לעכב את ההמראות כך שייווצר מרווח של עשר דקות בין המראה להמראה. בסביבות השעה 18:00 שב מגדל הפיקוח לפעילות רגילה. זאת, על רקע איום הנהלת רשות שדות התעופה לפנות לבית הדין לעבודה.

בשעה זו עדיין נרשמים עיכובים של עד שלוש שעות בלוח ההמראות כתוצאה מהמהלך, וייקח כמה שעות עד שלוח ההמראות ישוב לסדרו. כך למשל טיסת "לופטהנזה" למינכן שהייתה אמורה לצאת בשעה 17:05, עוכבה לשעה 20:05. כמו כן, טיסת אל על ללונדון, שהייתה אמורה לצאת ב-17:15, תצא ב-19:15. בנתב"ג ניתן להמריא ולהנחית כ-30 מטוסים בשעה, ועל כן בעקבות הצעד של העובדים נוצר פקק גדול מאוד על הקרקע. 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

עקב תלונות על חיפוש חמץ בתיקים: הוגשה עתירה נגד בתי החולים

היסטוריה: לראשונה בישראל - עורכת דין חרדית תמונה לשופטת

רצה להיעזר בשטיח: צפו בשוטר שתפס בן 5 שנפל מקומה שלישית

שיבושים בלוח ההמראות בנתב"ג בעקבות עיצומים של העובדים
 

שיבושים בלוח ההמראות בנתב"ג בעקבות עיצומים של העובדים( אתר רשות שדות התעופה)

 

בסוף חודש נובמבר האחרון, בוטלה ברגע האחרון שביתה בנתב"ג, יממה פני שהייתה אמורה להיכנס לתוקף. שר האוצר, משה כחלון, ביקש מיושב ראש ועד עובדי רשות שדות התעופה, פנחס עידן, לדחות אותה על מנת "למנוע את הסבל המיותר של הנוסעים הטסים בסוף השבוע ואת הפגיעה הכלכלית במשק״.

עידן נעתר לבקשה, אליה הצטרף גם יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, והשביתה בוטלה. לפני ביטולה, רשות שדות התעופה הודיעה על שינויים בלוח הטיסות. השביתה הייתה אמורה להימשך 25 שעות. בעקבות השיבושים אז, שלוש טיסות בוטלו, ו-155 נוספות היו אמורות להיות מושפעות מהשביתה.

הרקע לשביתה שתוכננה על פי ועד עובדי רשות שדות התעופה, היא יוזמת שר הפנים אריה דרעי, שהקים ועדה בה שותפים ראשי יישובים באזור השפלה, ומטרתה הכשרת מהלך שיביא לגביית מיסים מהרשות.