היסטוריה: לראשונה בישראל - עורכת דין חרדית תמונה לשופטת

עו"ד חוי טוקר מפרקליטות מחוז ירושלים נבחרה על ידי הוועדה לבחירת שופטים לכס השיפוט של בית המשפט השלום בעיר. יחד עם טוקר נבחרה גם רשמת ערביה לכהונה

לראשונה בישראל: הוועדה לבחירת שופטים הודיעה היום (חמישי) על בחירתה של עורכת הדין חויט וקר, מפרקליטות מחוז ירושלים, לכהונה בבית המשפט השלום בעיר. בכך, עושה עו"ד טוקר היסטוריה והופכת לאישה החרדית הראשונה בישראל שמתמנה לכס השיפוט.

יחד עם טוקר, נבחרה גם עו"ד סמאח עמר סאבר לרשמת בכירה לבתי משפט השלום במחוז ירושלים. במסגרת דיוני הוועדה אישרו חבריה את מינויים של 27 שופטים ושופטות לערכאות שונות, בהן טוקר וסאבר. עוד מינויים בכירים שאושרו: ורדה וירט לבנה נבחרה לכהן כנשיאות בית הדין הארצי לעבודה והשופט אילן איטח נבחר לשמש כסגנה.

  השופטת החרדית הראשונה, חוי טוקר
 

השופטת החרדית הראשונה בישראל, חוי טוקר (פרקליטות מחוז ירושלים)

 

שרת המשפטים, איילת שקד, כתבה בטוויטר לאחר ההצבעה בוועדה: "בחרנו 27 שופטים לערכאות השונות, וביניהם נשיאה לביה"ד הארצי לעבודה (מי שחושב שאין מספיק מועמדות לעליון - מזכירה יש שרה, נשיאה ועכשיו עוד נשיאה)".

הוועדה מכונסת בשעה זו לדיונים והכרעה בעניין בחירתם של שני שופטים לכהונה בבית המשפט העליון. כמו כן, צפוי להיבחר מנהל לבתי המשפט.

בפתח ישיבת הוועדה אמרה השרה שקד: "היום לפני שנה בחרנו ארבעה שופטים לבית המשפט העליון. היום אנחנו מוסיפים שניים נוספים. בסך הכל הם מהווים 40% מבית המשפט העליון. כל עשרים וארבעת המועמדים הם מעולים. ואני בטוחה שנבחר את השניים המתאימים ביותר. נפל בחלקה של הוועדה הנוכחית הזכות להוביל מהלכים גדולים של מינוי למעלה מ-230 שופטים לערכאות השונות. מלבד שני השופטים שייבחרו לעליון נבחר גם 26 שופטים לבתי המשפט המחוזי והשלום ולבתי הדין לעבודה. ביחד הם ימקסמו את השירות שבתי המשפט מעניקים לאזרח".

נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, שהעידה בפרשת "מינוי תמורת זיכוי", דיברה אף היא בפתח ישיבת הוועדה ואמרה: "אצלי הכל מצוין".