שישה חיילים נפצעו קל בהתהפכות רכב משוריין של צה"ל בגבול עזה

באירוע שהתרחש ליד קיבוץ סופה שבמועצת אשכול בנגב לא היו נפגעים נוספים. נסיבות המקרה נבדקות. בשבוע שעבר, מספר חיילים נפצעו קל לאחר שרכב עלה על מוקש בבקעת הירדן

שישה חיילי צה"ל נפצעו קל הבוקר (חמישי) בהתהפכות רכב משוריין מסוג זאב באזור קיבוץ סופה שבמועצת אשכול, סמוך לגבול רצועת עזה. באירוע לא היו נפגעים נוספים ונסיבות המקרה נבדקות. 

בשבוע שעבר, מספר חיילים נפצעו קל לאחר שרכב צבאי עלה על מוקש בבקעת הירדן. הם פונו לקבלת טיפול רפואי. מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי חיילים מכוח הנדסה של החטיבה המרחבית "הבקעה והעמקים" ביצעו משימה לתיקון הגדר המקיפה של שדה מוקשים סמוך לאתר הטבילה "קאסר אל יהוד". במהלך המשימה עלה הרכב על מוקש נ"ט ישן מסוג M15 שככל הנראה נסחף וכוסה בחול. מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, מינה את מפקד ההנדסה הפיקודי, אלוף-משנה מקס נודלמן, לקצין הבודק של האירוע.

 התהפכות רכב משוריין של צה"ל סמוך לקיבוץ סופה
 

התהפכות רכב משוריין של צה"ל סמוך לקיבוץ סופה(אושרי צימר, חדשות mivzaklive )

 

בחודש אוקטובר האחרון נפצעו ארבעה חיילים בהתהפכות רכב צבאי מסוג האמר באזור הגבול עם לבנון. הרכב התהפך מספר פעמים עד שנעמד חזרה על ארבעת גלגליו. ארבעה החיילים שהיו ברכב, לוחמי חטיבת הנחל, פונו על ידי תאג"ד חטיבה 769 לבית החולים זיו שבצפת.