פרסום ראשון: מה אמרה השופטת גרסטל לשופטת העליון חיות?

השיחה בין השתיים עסקה באי מינויה של גרסטל ליועמ"ש, זאת כבר לאחר מינויו של מנדלבליט. בכירים במערכת המשפט מתחו היום ביקורת על גרסטל שלא דיווחה על ההצעה למשטרה

מינוי תמורת זיכוי: מה סיפרה גרסטל לחיות?

גורמים במערכת אכיפת החוק מתחו היום (רביעי) ביקורת על השופטת הילה גרסטל שלא דיווחה למשטרה על הפנייה שקיבלה מיועץ התקשורת אלי קמיר. חלקם אף הגדירו את פרשת "מינוי תמורת זיכוי" כאחת מפרשות השחיתות השלטונית הגדולות ביותר.

הערב התפרסם לראשונה בחדשות עשר כי השיחה שהתקיימה בין גרסטל לנשיאת בית המשפט העליון, אז עדיין לא נשיאה - עסקה באי מינויה של גרסטל ליועצת המשפטית לממשלה. כאשר נשאלה ע"י חיות מדוע לא מונתה, סיפרה על הצעה שקיבלה מקמיר, שממנה הזדעזעה מאוד.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

4 פצועים קשה בשריפה בכלא רימונים בשרון

תוספת כסף ושעות טיפול לחולים: רפורמת הסיעוד יוצאת לדרך

אישום: לא נקט אמצעי זהירות - וכלביו נשכו בת 8 שנפצעה בינוני

בעדותו של אלי קמיר, שנחשפה אתמול, הוא הודה שנפגש עם ניר חפץ המקורב לבנימין נתניהו על מנת לקדם את מינויה של השופטת הילה גרסטל לתפקיד היועמ"ש, אך הכחיש שהעביר הצעת שוחד בחזרה לגרסטל. על פי חשדות המשטרה הוא הציע לה לבטל את תיק המעונות נגד שרה נתניהו בתמורה למינויה לתפקיד.

 אסתר חיות, נשיאת בית המשפט העליון
 

אסתר חיות, נשיאת בית המשפט העליון( אתר ביהמ"ש העליון)

 

מצבו של קמיר עדיין אינו ברור. הוא טען כי לא ראה בהצעה שהעביר לגרסטל שוחד אלא דיווח מפגישה. 

נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, אישרה אתמול בעדות פתוחה את גרסת הילה גרסטל ומסרה כי מי שהייתה המועמדת לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה, סיפרה לה שנשאלה על חקירות אשת ראש הממשלה שרה נתניהו.

מטעם השופטת חיות נאמר כי "שופטת בית המשפט העליון אסתר חיות מסרה הערב בעדות פתוחה הודעה לחוקרי המשטרה בפרשת 1270 (פרשת מינוי תמורת זיכוי). הנשיאה אישרה כי חברתה, הנשיאה בדימוס הילה גרסטל, שהייתה מועמדת בשנת 2015 לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה, סיפרה לה בדיעבד ולאחר שהמועמדות כבר לא הייתה רלוונטית, כי מישהו הקרוב לראש הממשלה דיבר עם ידיד שלה בעת שהייתה מועמדת וביקש לברר איתו מה תהיה עמדתה לגבי חקירות אשת ראש הממשלה". 

בהמשך הבהירו מטעם חיות כי "גרסטל הביעה בפני הנשיאה חיות זעזוע מהאירוע, אך היא הוסיפה כי לא תוכל לפרט מעבר לכך ולא תוכל לספר לה מי האנשים שבהם מדובר".