ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, חדשות עשר

אהוד ברק: "נתניהו מנופף בכנף מזל"ט ומתבכיין – מגוחך ומזיק"

בראיון לתוכנית "לונדון את קירשנבאום" ראש הממשלה לשעבר תקף בחריפות את ראש הממשלה לאור החקירות נגדו: "הפרק הזה בהיסטוריה הפוליטית של ישראל עומד להסתיים"

על רקע החקירות נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והמתיחות בצפון, ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, התראיין הערב (רביעי) לתוכנית לונדון את קירשנבאום ומתח ביקורת על נתניהו: "אני חושב שנגמר פרק והתחיל פרק חדש. אני מכיר את נתניהו מקרוב, לפי דעתי הוא מבין שזה סוף הסיפור. הוא כמובן יעשה כל תעלול, אחיזת עיניים וגימיק אפשרי בשביל לדחות את זה". לדבריו, "אין שום דרך חזרה. הפרק הזה בהיסטוריה הפוליטית של ישראל עומד להסתיים".

עוד הוסיף ברק בנושא, כי "אין שום ספק שהוא מבין בדיוק מה עומד לקרות ורואה לנגד עיניו את בית המשפט ומעבר לכך, ולכן איני מוציא מכלל אפשרות שהוא יחפש לעשות עסקת טיעון". עם זאת, ברק טוען כי נתניהו פספס את ההזדמנות לעשות עסקה שכזו. "יש בידי המשטרה יותר מדי חומר ויותר מדי ידוע לציבור", אמר.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

ללא העמדה לדין: הסכם עד המדינה עם פילבר נחשף

4 פצועים קשה בשריפה בכלא רימונים בשרון

תוספת כסף ושעות טיפול לחולים: רפורמת הסיעוד יוצאת לדרך

מהתמונה שכל סביבתו, כמעט בלי יוצא מהכלל, טבולים עד צוואר בשוחד, בעבירות אחרות חמורות, ושהמשטרה חושדת בו בשוחד בכמה פרשיות, אי אפשר לצאת. לדברי ברק, בתקופת הזמן הארוכה בה רה"מ נמצא בשלטון, יש "אלמנט משחית". לדבריו, "תהליך ההשחתה התחיל בקנדציה הקודמת והוא נמשך שנים. אני מכיר 200-150 חברי מרכז ליכוד, פטריוטים, ישרים, שומרי חוק. הם לא רוצים להיות חלק מהדבר הזה".

נתניהו מציג את המל"ט האיראני
 

"מגוחך ומזיק". ביבי מציג את המל"ט האיראני(ללא קרדיט )

 

במשך תקופה ברק טוען כי ישנו ניסיון לפגוע בדמוקרטיה הישראלית ובמוסדותיה, בתהליך שתכליתו לבסוף היא הפיכתה של ישראל למדינה דמוית אפרטהייד. "לכל מי שעייניו בראשו, האג'נדה הנסתרת של הממשלה הזאת היא להביא למדינה אחת. ברגע שהיא נגלית, אתה מבין לאן היא מוליכה ואילו אמצעים ידרשו. מבחינת הממשלה, הם חייבים לנסות לרסק את הדמוקרטיה ולנסות לסתום את הפה לתקשורת ולמשפט העליון. את כל זה הם יעשו, אין להם ברירה. ההוראות שהיא תיאלץ לתת בהמשך לאג'נדה זו, עשויות לשים את קציני הצבא במצב בו הם מקבלים פקודות שהם חייבים לסרב להן", כך לדבריו.

עוד התייחס ברק במהלך הראיון לסוגיית המתיחות בצפון וחדירת המזל"ט האיראני לשטח ישראל. בין השאר תקף את דבריו של נתניהו בנאום שנשא בוועידת הביטחון במינכן ואמר כי "התמונה שהמנהיג של מדינת ישראל מנופף בכנף של מזל"ט ומתבכיין שמאיימים על מעצמת המזל"טים אולי הכי חזקה בעולם עם חתיכה של מזל"ט זה נשמע מגוחך".

עוד המשיך ואמר כי בכנס "יושבים אנשים רציניים. הם מתייחסים לפעולה הזו של ביבי כגימיק. הם יודעים את האמת – על ישראל יש איומים אמיתיים, היא מתמודדת איתם, הפעילות המבצעית חשובה מאוד. הדיבור הזה נתפס כמגוחך ומזיק. איימו בהחדרת מל"ט לישראל, זה דבר חריג, אבל אנשים מתקשים לראות ת זה כמשהו רציני. כולם יודעים שישראל וארה"ב, שתי המדינות המובילות בעולם במזל"טים. כל יושבי הכנס יודעים שמזל"טים ישראלים טסים ברחבי המזרח התיכון כבר 15 שנה מעל כל המדינות בלי יוצא מן הכלל ואין בזה שום דבר חדש. הבכיינות הזאת מזיקה ומחלישה את ישראל".