סטלה הנדלר בבית המשפט, חדשות עשר

"חשד סביר לשחיתות חמורה": מעצרה של סטלה הנדלר הוארך ב-6 ימים

בתום דיון בביהמ"ש, מעצרם של מנכ"לית בזק ומנהל הפיתוח העסקי בחברה הוארך, בהתאם לבקשת המשטרה. כחלק מהסכם עד המדינה, פילבר לא יובא לדיון, אלא יעיד ממקום מבודד

נמשכת חקירת תיק 4000: מעצרה של מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, ומנהל הפיתוח העסקי בחברה, עמיקם שורר, הוארך היום (רביעי) ב-6 ימים בבית משפט השלום בתל אביב, בהתאם לבקשת המשטרה.

לדברי השופטת פוזננסקי-כץ, "מדובר בפרשה המקימה חשד סביר לשחיתות חמורה. במעגל ביצוע העבירות מעורבים רבים. כל אחד על פי חלקו, על פי תרומתו. החשדות עניינם קבלת ומתן שוחד, מרמה והפרת אמונים ועבירות לפי חוק ניירות ערך ועוד. העבירות בוצעו על ידי נושאי תפקידים בכירים במערכות השלטון ובחברת בזק".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

4 פצועים קשה בשריפה בכלא רימונים בשרון

תוספת כסף ושעות טיפול לחולים: רפורמת הסיעוד יוצאת לדרך

אישום: לא נקט אמצעי זהירות - וכלביו נשכו בת 8 שנפצעה בינוני

נציגת המשטרה בדיון אמרה כי כלל הטענות נחקרות לעומק, וכי הנדלר עומתה כבר עם לא מעט חומרים וטענות. לדבריה, ישנן פעולות חקירה מהותיות מאוד שמחייבות מעצר של הנדלר ולא מעצר בית. לטענתה, יש חשד לשיבוש חקירה ועל כן יש להשאירה במעצר.

עמיקם שורר בבית המשפט
 

עמיקם שורר בבית המשפט(ללא קרדיט )

 

הנדלר ושורר נעצרו ביום ראשון בחשד למעורבות בפרשה שבמרכזה עומד החשד שאתר וואלה! News סיקר באופן חיובי את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתמורה להטבות לחברות בבעלות שאול אלוביץ'. שורר חשוד במתן שוחד, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות. גם הנדלר נחשדת במתן שוחד, שיבוש הליכים, מרמה, הפרת אמונים ועבירות נוספות – על רקע מאמציה לאשר את רכישת "יס" בידי "בזק", תמורת מחיר גבוה משוויה האמיתי.

בתוך כך, כחלק מהסכם עד המדינה עם מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר, הוחלט כי הוא לא יובא מחר לבית המשפט להארכת מעצר, אלא ישהה במקום מבודד שממנו ייצא לתת את העדויות. כך פורסם לראשונה בחדשות עשר. עוד נודע כי המשטרה ערכה עימות קצר של כחצי שעה בין יועצה של משפחת נתניהו לשעבר, ניר חפץ, ומנכ"ל וואלה! News, אילן ישועה.

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, אמרה היום במליאת הכנסת: "אני חייבת לעדכן אתכם, רק עכשיו פורסם תיק 7000, חשדות חמורים נגד הגננת שושנה, גננת שנתנה לנתניהו לכאורה עוגייה נוספת במסיבת הסיום של הגן. ברגעים אלה חוקרים האם בשל כך היא נשארה הגננת עד היום. מחר מן הסתם, יפורסם תצלום גדול של נתניהו והעוגייה בעמוד הראשון של העיתונים".

בווידאו: השרה מירי רגב במליאת הכנסת

עוד הוסיפה רגב כי "זאת השיטה, זאת השיטה שלכם - כל רבע שמועה, כל חצי הדלפה, הופכת מיד לכותרת ראשית ולכתב אישום ציבורי. גם אתם יודעים שנתניהו לא מעורב בפרשת בזק ובפרשת השופטת גרסטל, כמו בפרשת הצוללות ובכל זאת - אתם שמים תמונה שלו בגדול, מייצרים מניפולציה על הציבור. אבל יש לכם בעיה אחת קטנה, הציבור לא קונה את זה".

פילבר החל להעיד הבוקר במשטרה לאחר שחתם הלילה על הסכם עד מדינה. פילבר חתם על ההסכם הלילה, במסגרתו קיבל חסינות מלאה ולא ירצה עונש מאסר. על פי ההערכות הוא יפליל את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעבירות חמורות ויחזק את החוקרים ואת הפרקליטות בנוגע לחשדות כי נתניהו היה נגוע בקשרי שוחד עם שאול אלוביץ'.

במסגרת ההסכם פילבר יספר על כל ההנחיות הישירות של נתניהו בענייני האינטרסים האישיים של אלוביץ' ובזק, וכן מה שידוע לו שנתניהו קיבל בתמורה. פילבר צפוי להעיד כי נתניהו הורה להעניק הטבות לבזק בתמורה לסיקור אוהד של אתר "וואלה" לו ולבני משפחתו. בהסכם קיים סעיף שבו הצדדים מתחייבים שלא לחשוף את פרטי ההסדר.

 סטלה הנדלר בבית המשפט
 

סטלה הנדלר בבית המשפט (חדשות עשר )

 

ראש הממשלה נתניהו התייחס להסדר בפתח ישיבת הקבינט ואמר לנוכחים: "כמו שאתם רואים - ממשיכים כרגיל, אני ממשיך לעבוד למען המדינה". חברת הכנסת שלי יחימוביץ' הגיבה לדבריו בטוויטר וכתבה: "מעורר חלחלה שבתגובה הם (חברי הקבינט) שתקו כדגים, לא העירו לו שדבריו תלושים מן המציאות, או, לכל הפחות, תבעו ממנו למנות בדחיפות מ"מ קבוע. תפנימו: הקבינט אינו בימה להצגות, העמדות פנים, וספינים של חשוד בעברות פליליות חמורות, ששקוע עד צוואר בהצלת עורו. זה מקום שנקבע בו גורלה של המדינה".

ההתפתחויות השונות בחקירות שבהן מעורב נתניהו, גרמו לתכונה בקרב מפלגות האופוזיציה. ההערכה היא כי יתגבר הלחץ על השרים נפתלי בנט ומשה כחלון לפרק את הקואליציה. בד בבד, רה"מ נתניהו טען בעמוד הפייסבוק שלו כי הפרסומים השונים דווקא מחזקים את הליכוד בראשותו.  "וכאשר יענו אותו, כן ירבה וכן יפרוץ", כתב נתניהו וצירף סקר מהעיתון "ישראל היום" שנערך שלשום לפיו הליכוד זוכה ל-34 מנדטים.