נולי ואוזה בכנסת: דיון חירום נגד סגירת הטלוויזיה החינוכית

לפי תקציב 2019 שהעבירה הממשלה, הטלוויזיה החינוכית תיסגר כבר באוגוסט הקרוב. בכירי התחנה ודמויות מוכרות הגיעו לכנסת על מנת לגייס תמיכה בקרב נבחרי הציבור למאבקם

בכירי הטלוויזיה החינוכית ועמם דמויות אהובות ומוכרות הגיעו היום (רביעי) לכנסת לקראת דיון על סגירתה.

ח"כ מרב מיכאלי (המחנ"צ) הצטרפה למאבק: "נעלה הצעת חוק למנוע את סגירת החינוכית. באו כל העובדות והעובדים שיש על ראשם סכנת פיטורים, גם שבי ואוזה ונולי". ח"כ יוסי יונה ׁ(המחנ"צ) הוסיף בדיון: "'אם הדבר אינו מקולקל אין צורך לתקנו', אומר פתגם ידוע. מעטים יכולים לומר דבר רע על הטלוויזיה החינוכית: היא מתייעלת, היא נחוצה. היא הכרחית. שידוריה נצפו ונצפים מזה עשרות שנים על ידי ילדים והורים. צופים רבים לאורך השנים יעידו כי גדלו והתחנכו על שידורי החינוכית והיא נחקקה בזיכרונם לטובה. טוב תעשה הממשלה אם תתמוך בהצעת החוק שהגשתי להצלת החינוכית. כך נוכל לשמור על מקומות העבודה של עשרות העובדים המסורים ולהמשיך לספק תוכן איכותי יחודי וחינוכי לילדי ישראל".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: המעקב שהוביל למעצרה של החשודה בפדופיליה באוסטרליה

מחדל ה-FBI: התקבל מידע שהרוצח מפלורידה יפעל - אך לא נעשה דבר

הוקפאה פעילות ועדת הערר של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

תקציב שנת 2019 שהעבירה הממשלה קבע כי הטלוויזיה החינוכית, תחנת הטלוויזיה הראשונה בישראל, תיסגר באוגוסט הקרוב.

 ח"כ אורן חזן עם כוכבי החינוכית בכנס חירום בכנסת
 

ח"כ אורן חזן עם כוכבי החינוכית בכנס חירום בכנסת( ללא קרדיט)

מנכ"לית התחנה, אורנה שמחון, אמרה בדיון: "תקציב הטלוויזיה החינוכית עומד כיום על כ-113 מיליון שקלים, כאשר 90 מיליון מהם מהווים את בסיס התקציב, ושאר התקציב מתקבל כתוספת ממשרד החינוך וממשרד האוצר. החינוכית מהווה אלטרנטיבה לשידור המסחרי והיא נטולת פרסומות ותוכן שיווקי, ומקדמת יצירה ישראלית מקורית. החינוכית מקדמת שיח חברתי, תרבותי, מכבד ופלורליסטי של כל רבדי החברה בישראל לרבות פריפריה ואוכלוסיות ייחודיות.מי שטוען שסגירת החינוכית נובעת מטעמי חיסכון בתקציב – טועה. הקמת ערוץ חדש תעלה למדינה לא פחות, אך הפגיעה בתכנים אותם יפיק הערוץ החדש תהיה קשה מאוד".

"קשה לי להאמין שכל מה שעברתי פה במשך 25 שנה לא יהיה עוד, וזה ברור לי שאף אחד מהאנשים הנהדרים פה, בגלל הגיל והסטיגמה – לא יימצא בחוץ עבודה בתחום", אמרה לאחרונה אחת העובדות.