ליברמן בעוטף עזה: "חמאס היה חלק מהאירוע בגבול - יהיו השלכות"

שר הביטחון שוחח עם סגן הרמטכ"ל ואלוף פיקוד דרום על הפקת הלקחים מפיצוץ המטען, ואמר כי "חמאס משתמש באזרחים לטרור". עוד הוסיף כי ארגון הטרור חבר לחיזבאללה ולאיראן

שר הביטחון אביגדור ליברמן קיים היום (שלישי) מפגש בעוטף עזה עם סגן הרמטכ"ל, אלוף פיקוד דרום ומפקד אוגדת עזה בנושא הפקת לקחים מהאירועים הביטחוניים האחרונים, בהם פיצוץ המטען בגבול הרצועה בשבת האחרונה.

ליברמן טען כי ישראל רואה בחמאס אחראי לאירועים האחרונים. "ברור שחמאס היה חלק מהאירוע בגבול, הוא ממשיך להיות חלק מהאירוע, ואנחנו הסקנו מסקנות כפי שמתבקש ויהיו לזה גם תוצאות והשלכות, אני מעדיף לא לפרט", ציין.

"חמאס משתמש באזרחי רצועת עזה כתחמושת חיה", הוסיף השר. "כשהוא שולח את האזרחים להתעמת עם חיילי צה"ל על הגדר, הוא מבין מה המחירים, והוא גם משתמש באותם אזרחים על מנת לבצע פעולות טרור תוך כדי ההפגנות. מבחינתנו, זה דבר בלתי נסבל. אנחנו לא מתכוונים להמשיך במשחק הזה ואנחנו נפיק את כל הלקחים".

עוד אמר ליברמן כי "מה שברור זה שראשי חמאס, שלא חסר להם לא חשמל לא אוכל ולא תרופות, הם לא שולחים את בני משפחתם להתעמת על הגדר. הם שולחים את האנשים הכי מסכנים, האנשים שנמצאים במצב הכי קשה, וזה מדבר על האופי של חמאס".
 

 ליברמן בסיור בעוטף עזה
 

ליברמן בסיור בעוטף עזה( ללא קרדיט)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

תיעוד: המעקב שהוביל למעצרה של החשודה בפדופיליה באוסטרליה

מחדל ה-FBI: התקבל מידע שהרוצח מפלורידה יפעל - אך לא נעשה דבר

שר הביטחון סבור כי ארגוני הטרור הפלסטיני מהווים חלק מהציר השיעי של איראן וחיזבאללה. "חמאס בחר להתחבר אליהם, מפקד חמאס בעזה יחיא סינוואר יושב בביירות תחת חסות חיזבאללה, בכל שבועיים הוא יוצא לטהרן ובחזרה ומתאם פעילויות. הכסף לחמאס מגיע מאיראן", הסביר.

על הוויכוח עם לבנון על האזור השנוי במחלוקת בלוק 9 בו לבנון הוציאה מכרז לקידוח: "אם הלבנונים לא ירצו פתרון, אלא להמשיך להתווכח - הם רק יפסידו מזה".

בהמשך, ביקר שר הביטחון ליברמן את הפצועים מהתקרית ואמר להם: "צה"ל יסגור את החשבון עם מניחי המטען ושולחיהם. אנחנו גאים בכם ונעניק לכם את כל הסיוע והתמיכה".

לפני שבוע צוות של חיל ההנדסה ניגש לפנות דגל שהונח על ידי מפגינים על גבול רצועת עזה. הדגל היה מלכודת והופעל מטען שפצע ארבעה חיילים. מפקד צוות סילוק הפצצות של חיל ההנדסה הקרבית, קצין צה"ל בדרגת סגן, הוא הפצוע הקשה ביותר בתקרית. הקצין החזיק את מוט הדגל בידו כשאירע הפיצוץ וספג את רוב הפגיעות כתוצאה מהאירוע.