רמטכ"ל צבא לבנון, ג'וסף עאון, רויטרס

מפקד צבא לבנון: "נתעמת עם התוקפנות הישראלית בכל מחיר"

על רקע הקמת הגדר בגבול וסוגיית חיפושי הנפט בשטח ימי שנמצא במחלוקת, הרמטכ"ל הלבנוני אמר כי כוחותיו ישתמשו בכל אמצעי העומד לרשותם מול הפרת ריבונתם על ידי ישראל

  • פורסם ב:
  • 20/02/2018 01:30
  • |
  • כתבים:
  • רויטרס

רמטכ"ל הצבא הלבנוני, הגנרל ג'וסף עאון, אמר הלילה (שלישי) כי כוחותיו "ישתמשו בכל אמצעי העומד לרשותם על מנת להתעמת מול כל אגרסיביות ישראלית - לא משנה מה המחיר", כך נכתב בחשבון הטוויטר של הצבא הלבנוני.

עוד צוטט הרמטכ"ל אומר כי הוא "מדגיש שוב את הדחייה החד משמעית שלנו של כל הפרה של האויב הציוני את ריבונותנו, וכן את הזכות המקודשת לנצל את כל המקורות הכלכליים שלנו".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

לפאבל לא נותנים תעודת זהות: מבוקש ברוסיה, אזרח עתידי בארץ?

שר האוצר נפגש ברמאללה עם ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה

לקראת תחקיר נפילת ה-F-16: טעות בסדר העדיפויות ולא רשלנות

את הדברים אמר עאון על רקע בניית הגדר בגבול הצפון וחיפושי נפט של לבנון בשטחים ימיים הנמצאים במחלוקת (בלוק 9). במסיבת עיתונאים משותפת עם בכירים בלבנון התייחס בשבוע שעבר שר החוץ האמריקני, רקס טילרסון, למתיחות בין ישראל ללבנון ואמר כי  "מתקיימים דיונים קונסטרוקטיביים, על ישראל להיות קונסטרוקטיבית גם היא", אמר, "לא ביקשתי מלבנון לוותר על כלום, אנחנו מחפשים פתרון לסכסוך הימי עם ישראל, פועל עם לבנון וישראל על מנת להבטיח כי השקט בגבול יישמר".

 רמטכ"ל צבא לבנון, ג'וסף עאון
 

רמטכ"ל צבא לבנון, ג'וסף עאון( רויטרס)

 

נשיא לבנון, מישל עאון, אמר לשר החוץ האמריקני בפגישה שהתקיימה בין השניים בביירות כי מדינתו "מחוייבת לרגיעה בגבול לבנון-ישראל ולא רוצה מלחמה". עוד אמר עאון כי "על ארה"ב לדרוש מישראל לעמוד במחוייבות שלה להחלטת מועצת הביטחון של האו"ם 1701, לאחר מלחמת לבנון השנייה, וכן למנוע מישראל לפגוע בריבונות של לבנון בקרקע, בים ובאוויר".

ראש ממשלת לבנון, סעד אל-חרירי, השמיע דברים דומים לאחר פגישתו עם טילרסון. "ההפרות הישראליות ומסרי ההסלמה של ישראל הינם בגדר מכשול בדרך להפסקת אש קבועה עם ישראל", אמר, "אנחנו דבקים ביישום החלטת האו"ם 1701 וכן במדיניות 'ההתרחקות מסכסוכים אזוריים'". הוא התייחס גם לסוגיית חיפושי הנפט בשטח ימי שנמצא במחלוקת בין ישראל ללבנון (בלוק 9): "זכותה של לבנון להפיק נפט במים הכלכליים שלה, מה שלנו הוא שלנו, מה של ישראל הוא שלה. קיימים רעיונות חדשים לפתרון הסוגייה".

בתוך כך נשא דברים בכיר ארגון חיזבאללה, שייח נביל קאוק, בוועידה המתקיימת בטהראן לציון 10 שנים לחיסולו של מפקד הזרוע הצבאית של חיזבאללה, עימאד מורנייה. "האויב הישראלי חי תחת הסיוט של פלישה של חיזבאללה לגליל", אמר.

עוד הוסיף קאוק, כי המלחמה הבאה תהיה "האסון הגדול של ישראל מאז 1948" לדבריו, "איראן היום היא התומכת הבולטת והעומק האסטרטגי לפלסטין", והוסיף, "הפלת המטוס הישראלי ביום שבת פגע בעליונות הישראלית ויצרה משוואה חדשה באזור".