פעוטון. אילוסטרציה, חדשות עשר

"בן זונה, אתמול שטפנו!": האזינו למטפלות המאיימות בפעוטון

הורים לפעוטות במוסד חינוכי בקריות הזדעזעו לשמוע את הנשים שמופקדות על ילדיהם צועקות ומדברות באופן לא הולם. גננת הפעוטון: "הגן בסדר, יש לנו תפוסה כמעט מלאה"

צעקות, צרחות, קללות קשות - ואפילו איומים, זו המציאות בפעוטון שנמצא באחד האזורים היוקרתיים בקריות כפי שנחשפה בהקלטות.

הורים שקיבלו לידיהם את ההקלטות, הזדעזעו לשמוע כיצד מתייחסות נשות צוות הגן אל ילדיהם. "אתה רוצה שאני אפסיק את הסיפור?! שבי יפה! צאי החוצה, צאי החוצה מפה! יא בן זונה, (רק) אתמול שטפנו!", נשמעת אחת העובדות אומרת.

 פעוטון. אילוסטרציה
 

פעוטון בקריות(חדשות עשר )

 

בחלק אחר של ההקלטה, נשמעת מטפלת מאיימת על פעוטה במעון שלא תיתן לה לאכול. את המנה שמבקשת הפעוטה היא מאיימת להשליך בכוונה לפח האשפה.

"אנחנו מאוד מזועזעים ממה שקורה בגן. זה לא צריך להיאמר ולא בנוכחות של ילדים בני שנתיים וחצי, שלוש", אומר לחדשות עשר אביו של אחד הפעוטות בגן. "נאמר לנו מהמפקחת שמי שרוצה שייקח את הילד שלו כי יש רשימת המתנה מאוד ארוכה. הגן הזה קיים 15 שנה. הוא התנהל לפניכם והוא יתנהל גם אחריכם".

"בוודאי שיש תלונות של הורים וזה טוב שיש תלונות של הורים. הגן בסדר, יש לנו תפוסה כמעט מלאה בתוך הגן ואנחנו באמצע אירוע מתגלגל. אני לא יודעת על שום תלונה במשטרה. אני עכשיו אפנה למנכ"ל שלי", אומרת הגננת של הפעוטון.

אמש הגישו נציגי הורי הפעוטות במעון תלונה במשטרת זבולון, שם החלו בבדיקת ההקלטות שאורכן חמש שעות וגם בגביית עדויות מההורים ומהצוות.