חבר הכנסת, מיקי זוהר, ללא קרדיט

מיקי זוהר: "מה שעושים לנתניהו - כמו רצח רבין ב-95"

חבר הכנסת התייחס בריאיון לרדיו חיפה לחקירות ראש הממשלה, ואמר: "רוצח הזיז ראש ממשלה מתפקידו בצורה לא דמוקרטית ובזויה. לנתניהו עושים את אותם דברים"

חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) התייחס בריאיון לאלי לוי ברדיו חיפה לחקירות ראש הממשלה. "מה שעושים לנתניהו הוא כמו רצח רבין", אמר זוהר. 

בהמשך הוסיף כי "מה שקרה ב-95' חמור כמו מה שמתרחש היום. מה שעושים לנתניהו ומשפחתו נועד להראות שהצליחו להדיח את ראש הממשלה לא דרך בחירות. במקרה של רבין, רוצח הזיז ראש ממשלה מתפקידו בצורה לא דמוקרטית ובזויה. במקרה של נתניהו, למעט נטילת חייו, עושים הכל מבלי לבחול בשום אמצעי". 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

החרפה במתיחות בין סוריה לטורקיה: כוחות אסד יילחמו עם הכורדים

במבצע של המשטרה והאינטרפול: חשוד ברצח בגרמניה נעצר באשקלון

פרסום ראשון: סמים נמצאו ברשות מפעיל המנוף שקרס בכפר סבא

עוד טען זוהר כי "אנחנו לא בנקודה שבה אנחנו סופרים את הדקות עד לסיום הקדנציה של נתניהו. אנחנו בנקודה שבו אנחנו רואים שיש רצח פוליטי של ראש ממשלה שנמצא ברדיפה פוליטית".

בהמשך תקף זוהר את המשטרה. "משטרת ישראל מוטה ולא אובייקטיבית", אמר זוהר, "יש לי תיאוריית קונספירציה שסגלוביץ', בוגר היחידה 433, חבר של החוקרים, יחד עם יאיר לפיד, רוקמים קנוניה להוציא את רה"מ מתפקידו לא בדרך דמוקרטית. צריך גם לחקור כמה הבת של ארנון מילצ'ן תרמה למפלגתו של יאיר לפיד". 

 יאיר לפיד
 

זוהר תקף גם אותו. יאיר לפיד(אבישר שאר ישוב )

 

עוד הוסיף זוהר כי "המשטרה עושה עבודה נפלאה במדינת ישראל בכל מה שקשור לאכיפת חוק ושמירה על הסדר, אבל יש דבר אחד שהיא נכשלת בו, חקירות אישי ציבור ומפורסמים. התקשורת או האהדה הציבורית גורמים לכך שהמשטרה מנסה להגיש כתם אישום בכל מחיר כדי לקבל כותרות בטלוויזיה.

במפלגת העבודה הגיבו בזעם לדברים: "אובדן ערכים מוחלט. לא נשכח ולא נסלח לכל אלה שעמדו על המרפסת, שלקחו חלק בתהלוכת ארון הקבורה והובילו את מסע ההסתה הפרוע ומשולח הרסן שתידלק את רוצח ראש הממשלה , יצחק רבין ז"ל".

עורך הדין ז'ק חן, המייצג את בעל השליטה בבזק ובוואלה NEWS שאול אלוביץ', השהה מוקדם יותר את יעוצו לראש הממשלה בנימין נתניהו. חן אמר כי "לפני מספר חודשים נעתרתי לבקשת ר"המ שביקש שאסייע לו בייעוץ לחקירה בתיק 1000 ו–2000, שהם העניינים היחידים בהם נחקר. באותה עת הבהיר היועמ"ש שרה"מ אינו חשוד בתיק 3000 ואילו תיק 4000 שנפתח אתמול, כלל לא בא לאוויר העולם".

בהמשך הבהיר כי "עתה, עם פתיחת החקירה בתיק 4000, ולמרות שאין כל מניעה חוקית או חשש לניגוד עניינים בין הייעוץ בתיקי 1000 ו – 2000 לבין חקירה זו, החלטתי על דעת רה"מ כי על מנת למנוע לזות שפתיים, לא אמשיך לייעץ לרוה"מ באף עניין, לפחות עד שהדברים יתבהרו".

 חבר הכנסת, מיקי זוהר
 

"מה שעושים לנתניהו - כמו רצח רבין". מיקי זוהר (דוברות הכנסת )

 

גורמי אכיפה בכירים מסרו אתמול לחדשות עשר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו חשוד בתיק 4000, בכך שקיבל לכאורה שוחד מאיש העסקים שאול אלוביץ'. הגורמים הוסיפו כי אם נתניהו היה היום בישראל, ייתכן והיה נחקר גם הוא, בדומה לכמה חשודים בפרשה, בהם לפחות שניים המקורבים אליו.

עוד הוסיפו גורמים כי רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, תצטרך גם היא למסור בקרוב את גרסתה למשטרה במסגרת החקירה. לטענתם רעיית רה"מ חשודה שעמדה מאחורי הפרסומים האוהדים באתר וואלה וידעה על כל העסקה מול בזק. הם הוסיפו כי שרה הייתה מקורבת לאחת הדמויות החשודות בפרשה, וכי נמצאו תכתובות ביניהן. על פי החשדות בפרשה, אתר וואלה נתן סיקור אוהד לראש הממשלה, בתמורה לקידום ענייני בזק, ששניהם בבעלותו של אלוביץ'.

עוד נודע לחדשות עשר כי בידי המשטרה תכתובות בין מקורבת לבכיר מאוד בבזק, יועצו של נתניהו ומנכ"ל וואלה אילן ישועה - שהוגדר עד מרכזי בפרשה. מהתכתובות עולה על פי החשד נושא הסיקור של נתניהו בוואלה וגם הסיוע ההפוך שנתנו אנשי נתניהו לבעלי האתר, אלוביץ'. בתכתובות בקשות מפורשות לגבי אופן הסיקור של נתניהו ורעייתו, כאשר הסיוע לכאורה של רה"מ לאלוביץ' נוגע למציאת רוכש לאתר וואלה. במסגרת החקירה צפויים מעצרים נוספים של גורמי תקשורת בכירים.