מורדים כורדים בחבל אפרין שבצפון סוריה, רויטרס

החרפה במתיחות בין סוריה לטורקיה: כוחות אסד יילחמו עם הכורדים

כוחות התומכים במשטר אסד יילחמו בחבל עפרין נגד הכוחות הטורקיים. עד כה, נמנעו המדינות מעימות פיזי למרות המתיחות. שר החוץ הטורקי: "שום דבר לא יעצור אותנו"

כוחות הנאמנים לממשלת סוריה יילחמו לצד הכורדים בחבל עפרין, שנמצא בצפון מערב המדינה. כך על פי דיווחים שהתפרסמו היום (שני). הכוחות צפויים להגיע לחבל עפרין כבר בשעות הקרובות.

הכוחות הסוריים יילחמו לצד כוחות ה-YPG, המיליציה הכורדית בסוריה, שבטורקיה מחשיבים כארגון טרור המורד במדינה. עד כה נמנעו שתי המדינות ממאבק ישיר. כבר אתמול דיווח מקור כורדי כי ה-YPG הגיע להבנות עם משטר אסד בנוגע לסיוע שתעניק סוריה למורדים הכורדים. בתוך כך, נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, ונשיא טורקיה, רג'פ ארדואן, שוחחו בנוגע למצב בסוריה ולמלחמה בטרור. שני הנשיאים חזרו מחדש על מחויבות מדינותיהם להילחם במשותף בטרור. ארדואן מסר לפוטין כי המשטר הסורי יישא בתוצאות אם יגיע להסכם עם הלוחמים הכורדים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: המעקב שהוביל למעצרה של החשודה בפדופיליה באוסטרליה

מחדל ה-FBI: התקבל מידע שהרוצח מפלורידה יפעל - אך לא נעשה דבר

התקיפה בסוריה: הפלת המטוס בצפון - תקלה

 לוחם כורדי מסתכל במשקפת בחבל אפרין שבסוריה
 

לוחם כורדי מסתכל במשקפת בחבל עפרין שבסוריה (רויטרס)

 

משרד החוץ הטורקי מסר בתגובה כי ייאבק בכוחות הסורים במידה וייכנסו לחבל עפרין. "גם אם הם יבואו להגן על הכורדים, שום דבר לא יעצור אותנו" אמר שר החוץ הטורקי, מבלוט צ'בושאולו.
 

כזכור, לפני כחודש החלה טורקיה במבצע "ענף הזית" במטרה להכניע את המורדים הכורדיים. המבצע החל בהתקפות ארטילריות, שאחריהן חצו כוחות תורכיים את הגבול עם סוריה. יש לציין כי ארה"ב תמכה בכורדים בזמן הלחימה נגד ארגון דאע"ש.

עפרין הינו חבל ארץ בצפון-מערב סוריה שמאופיין באוכלוסייה כורדית. במהלך מלחמת האזרחים בסוריה הוא הוכרז כאוטונומיה עצמאית. ההכרזה הייתה שנויה במחלוקת, ולמרות שאסד הכיר בה, טורקיה התנגדה לקיומה עקב הקשר בין המפלגה ששולטת בעפרין, לבין מפלגת הפועלים של כורדיסטן, שנלחמה בטורקיה שנים רבות.