תיק 4000: עוה"ד המייצג את אלוביץ' השהה את יעוצו לראש הממשלה

ז'ק חן החליט לאחר שיחה עם נתניהו להפסיק לייעץ לו בענייני הפרשות שבהן הוא מעורב, עד שיתבהרו ניגודי העניינים האפשריים. "נועד למנוע לזות שפתיים"

התפתחות בתיק 4000. עורך הדין ז'ק חן, המייצג את בעל השליטה בבזק ובוואלה NEWS שאול אלוביץ', השהה היום (שני) את יעוצו לראש הממשלה בנימין נתניהו.

חן אמר כי "לפני מספר חודשים נעתרתי לבקשת ר"המ שביקש שאסייע לו בייעוץ לחקירה בתיק 1000 ו–2000, שהם העניינים היחידים בהם נחקר. באותה עת הבהיר היועמ"ש שרה"מ אינו חשוד בתיק 3000 ואילו תיק 4000 שנפתח אתמול, כלל לא בא לאוויר העולם".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

פרסום ראשון: סמים נמצאו ברשות מפעיל המנוף שקרס בכפר סבא

פקק של שעה בכביש החוף: עומסים כבדים בעקבות השיבושים ברכבות

פולין לישראל: דורשים הסברים לריסוס צלבי הקרס על השגרירות

בהמשך הבהיר כי "עתה, עם פתיחת החקירה בתיק 4000, ולמרות שאין כל מניעה חוקית או חשש לניגוד עניינים בין הייעוץ בתיקי 1000 ו – 2000 לבין חקירה זו, החלטתי על דעת רה"מ כי על מנת למנוע לזות שפתיים, לא אמשיך לייעץ לרוה"מ באף עניין, לפחות עד שהדברים יתבהרו".

גורמי אכיפה בכירים מסרו אתמול לחדשות עשר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו חשוד בתיק 4000, בכך שקיבל לכאורה שוחד מאיש העסקים שאול אלוביץ'. הגורמים הוסיפו כי אם נתניהו היה היום בישראל, ייתכן והיה נחקר גם הוא, בדומה לכמה חשודים בפרשה, בהם לפחות שניים המקורבים אליו.

בנימין נתניהו בדאבוס
 

ז'ק חן השהה את הייעוץ לו. בנימין נתניהו ( חדשות עשר)

 

עוד הוסיפו גורמים כי רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, תצטרך גם היא למסור בקרוב את גרסתה למשטרה במסגרת החקירה. לטענתם רעיית רה"מ חשודה שעמדה מאחורי הפרסומים האוהדים באתר וואלה וידעה על כל העסקה מול בזק. הם הוסיפו כי שרה הייתה מקורבת לאחת הדמויות החשודות בפרשה, וכי נמצאו תכתובות ביניהן. על פי החשדות בפרשה, אתר וואלה נתן סיקור אוהד לראש הממשלה, בתמורה לקידום ענייני בזק, ששניהם בבעלותו של אלוביץ'.

עוד נודע לחדשות עשר כי בידי המשטרה תכתובות בין מקורבת לבכיר מאוד בבזק, יועצו של נתניהו ומנכ"ל וואלה אילן ישועה - שהוגדר עד מרכזי בפרשה. מהתכתובות עולה על פי החשד נושא הסיקור של נתניהו בוואלה וגם הסיוע ההפוך שנתנו אנשי נתניהו לבעלי האתר, אלוביץ'. בתכתובות בקשות מפורשות לגבי אופן הסיקור של נתניהו ורעייתו, כאשר הסיוע לכאורה של רה"מ לאלוביץ' נוגע למציאת רוכש לאתר וואלה. במסגרת החקירה צפויים מעצרים נוספים של גורמי תקשורת בכירים.

עורך הדין, זק חן
 

"למנוע לזות שפתיים". עורך הדין, זק חן (ללא קרדיט )

 

יו"ר "המחנה הציוני" אבי גבאי הגיב לפרשה ואמר כי "חלק משמעותי מהקריירה שלי עשיתי בבזק. הגעתי אל בזק כשהיא היתה חברה ממשלתית וצמחתי עד לתפקיד המנכ״ל. עובדי החברה יקרים לי מאד וכשאני שומע על הפרשייה הזאת וקודמותיה, אני חש צער גדול מאוד עבורם. אלפי אנשים שיוצאים מדי יום ומתפרנסים בכבוד, ואין להם ולא יכול להיות להם שום קשר לפרשיות השחיתות".

עוד הוסיף גבאי כי "יותר מזה כואב לי עבור העם שלנו. על הפגיעה בכלכלה, בחופש העיתונות, על השירותים שהאזרחים לא מקבלים, ועל רמת המוסר המידרדרת של מנהיגים שמתמקדים בלהיבחר מחדש ולאחוז בכיסא. 

בשנה האחרונה אני מדבר הרבה על התרבות הממשלתית המושחתת ועל הקשר שלה לביטחוננו ולמעמדנו כעם וכמדינה. אנחנו נעקור מהשורש את תופעת המיליארדרים-חברים שמרעיפים על ההנהגה מתנות מכל סוג. נעקור את תופעת היועצים שמנהלים קריירה פרטית במקביל". 

עוד הוסיף גבאי כי "גם האויבים שלנו יודעים שלא יוכלו לנו אם נשמור על רמה מוסרית גבוהה, בלשונו של דוד בן גוריון: ״מדינת ישראל תיבחן בכוחה ובצדקתה״. רבותיי, ראש ממשלה עם כל כך הרבה פרשיות סביבו, לא יכול לתרום עוד למדינת ישראל . נתניהו הפך לנטל על אזרחי ישראל. מנהיג עם סקנדלים יומיומיים. עם פרשות שחיתות ועם אובססיה חולנית למה יכתבו עליו בתקשורת. כל יום שהוא נשאר בתפקיד הוא נזק למדינה".

 אבי גבאי בשבתרבות
 

"יש לשמור על רמת מוסריות גבוהה". אבי גבאי בשבתרבות (לשכת דובר עיריית באר שבע)

 

לסיום אמר כי "אנחנו נגייס את האנשים הטובים ביותר לשירות מילואים לאומי. זה החזון שלנו ונממש אותו. אני מחזק את ידי משטרת ישראל בכל הפרשיות ומגבה אותה וסומך עליה שהאמת תצא לאור. כך צריך וכך יהיה".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה לדברי גורמי האכיפה: "עוד חקירת סרק בלחץ התקשורת. מסע הצייד התקשורתי נמשך במלא עוזו. אחרי שיצא האוויר מ-1000 ו-2000 ואחרי שמתברר שאין בכלל אוויר ב-3000, התקשורת יצרה לחץ כביר לייצר בלון חדש - 4000. גם ממנו יצא כל האוויר. כל ההחלטות שנתקבלו בעניין בזק היו בהתאם להמלצות של ועדות מקצועיות ושל גורמים מקצועיים. זאת הסיבה שמשרד המשפטים הבהיר בדו״ח מבקר המדינה ביחס לבזק: ״רה״מ לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת. לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים. לכן מדובר בבועה מלאכותית שגם היא תתפוצץ".

בתגובה למעורבותה של שרה נתניהו, מטעמו של ראש הממשלה נמסר: כל ניסיון לטעון שהגב׳ נתניהו פעלה בדרך כלשהי בענייני בזק או התערבה באופן לא תקין בעניין כלשהו הוא שקרי ומגוחך. עוד ניסיון שקוף לפגוע בראש הממשלה דרך אמירות שקריות לגבי רעייתו. האמת פשוטה: ראש הממשלה לא פעל למען אלוביץ' או בזק, לא עבור סיקור חיובי ולא עבור שום דבר אחר. כפי שטענו לגבי כל הפרשות אחרות, שכעת מתבררות כאוויר חם: לא יהיה כלום כי לא היה כלום.