להב 433, חדשות עשר

"ידע על עבירות": התנגדות נוספת למינוי המועמד לראשות מח"ש

לאחר המכתב ששלח לפרקליטות ניר סומך, שזוכה מהריגת שכנו לאחר 4.5 שנים בכלא, גם ניצב משנה בדימוס אילן סרדל הביע את מורת רוחו ממינוי אפשרי של משה סעדה

התנגדות נוספת למינויו של סגן ראש מח"ש, משה סעדה, לראש המחלקה. ניצב משנה בדימוס אילן סרדל שלח מכתב לפרקליט המדינה שי ניצן ובו הביע את מורת רוחו מהמינוי הצפוי.

"ברצוני להופיע בפני וועדת האיתור ולהציג דברים חמורים מאוד, הכוללים עבירות חמורות שבוצעו כלפי במהלך חקירה במח"ש, בידיעתו המלאה של משה סעדה", כתב סרדל, "הדברים יתבררו בקרוב מאוד בבית משפט".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

תיעוד: המעקב שהוביל למעצרה של החשודה בפדופיליה באוסטרליה

התקיפה בסוריה: הפלת המטוס בצפון - תקלה

טילרסון: חיזבאללה מסבך סכסוכים ומאיים על ביטחונה של לבנון

זוהי לא הפעם הראשונה שנרשמת התנגדות למינוי סעדה. בשמונה בפברואר פורסם לראשונה בחדשות עשר כי קצין מג"ב לשעבר, ניר סומך, שזוכה על ידי בית המשפט העליון מעבירת הריגת שכנו לאחר שישב בכלא 4 שנים וחצי, שלח מכתב לפרקליטות שבו הביע את סלידתו מכך שסעדה מועמד לקידום. לטענתו, לסעדה היה חלק מכריע בחקירה בעניינו ובהאשמתו ברצח.

 ניר סומך, שוטר מגב לשעבר שזוכה מרצח שכנו לאחר שישב בכלא 4 שנים וחצי
 

מתנגד למינוי. ניר סומך.(חדשות עשר )

 

לדבריו, סעדה, שלדעת רבים בעל סיכוי טוב להחליף את ראש מח"ש הפורש אורי כרמל, אינו ראוי לתפקיד שעליו הוא מתמודד. במכתב הזכיר סומך את הראייה המרכזית בתיק, שלטענתו סעדה לא טרח לבדוק. יש לציין כי שופטי העליון תמהו בהכרעת הדין האם היה נכון לייחס לסומך עבירת רצח מלכתחילה.

"בית המשפט מצא לנכון בהכרעת הדין לבקר באופן נוקב, חריף וחריג את התנהלותה של המחלקה לחקירות שוטרים, תיק שנוהל במשוא פנים על ידי פרקליט צעיר ולא מנוסה", האשים סומך את סעדה במכתב.

בריאיון שהעניק סומך בשנה שעברה, אמר: "המלחמה של מח"ש והמכון לרפואה המשפטי נגדי, התנהלה בכול הכוח. יש פה משהו שהוא לא בסדר במערכת, ואני הדוגמה לכך. אביו אהרון ציין לאחר זיכוי בנו: "מח"ש צריכה לעשות בדק בית, ולבדוק היטב מעשיו של משה סעדה".

ממח"ש נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען, עורך הדין משה סעדה לא היה הגורם שקיבל החלטות חקירתיות בתיק. גם ההחלטה על הגשת כתב אישום התקבלה על דעתה של הפרקליטות המדינה והנהלת מח"ש".